ULTRAZONE - nieinwazyjny, intensywny lifting z HIFU

UltraZone to urządzenia wykorzystujące technologię HIFU – skupione ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które bezpośrednio dostarczą energię cieplną do skóry i tkanki podskórnej. Dzięki czemu może pobudzać i odnawiać kolagen skóry, a tym samym poprawiać strukturę i zmniejszać osłabienie skóry.
Technologia HIFU nazwana liftingiem bez skalpela wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, która zagęszcza skórę, wyraźnie ujędrnia, prowadząc do podniesienia owalu twarzy. Jednym słowem przeciwdziała wpływom czasu i grawitacji.
Odnawianie kolagenu skóry    Odnawianie i odbudowa włókien kolagenu skóry

Jak działa UltraZone?
Regeneracja skóry
Skupione ultradźwięki przechodzą swobodnie przez powierzchnię skóry i precyzyjnie doprowadzają energię do wymaganych punktów na głębokości skóry, w której tkanka lokalnie nagrzewa się. Powstaje natychmiastowy efekt podnoszenia skóry, a tym samym szybkie zniknięcie zmarszczek. Jednocześnie lokalne ochłodzenie stymuluje proces regeneracji skóry w każdym z tych punktów.
Głębokość działania
Stymulujacja skóry i podskórnego układu mięśniowego
HIFU stymuluje górną skórę, dolną skórę i podskórny układ mięśniowy (SMAS), bez jej uszkodzenia. Dużym atutem tej technologii jest fakt, że fale ultradźwiękowe nie uszkadzają w żaden sposób zewnętrznych warstw skóry w momencie przenikania przez nią (stąd też brak okresu rekonwalescencji po zabiegu). Na skórze może pojawić się zaczerwienienie, które znika po koło 30 minutach po wykonaniu liftingu. Proces dokładnie ogrzewa tkanki na wymaganej głębokości, a tym samym powoduje natychmiastowe jej podnoszenie. Jeśli nadamy fali odpowiednią częstotliwość, spowoduje w tkance tarcie, a przez to efekt przegrzania lub wręcz kontrolowanego poparzenia. Pojawia się ono w zasadzie tylko na końcu stożka tworzonego przez falę. Szeroka na 5-10 cm głowica ukierunkowuje ten stożek tak, że może sięgać 1,5 mm, 3 mm lub 4,5 mm w głąb tkanki. Przez pierwsze 1-2 mm skóry fala przechodzi, na odpowiedniej głębokości kumuluje się i powoduje podgrzanie. Takie punktowe poparzenia o średnicy 0,5-1 mm i na zadanej głębokości, robi się w odstępach 1-2 mm od siebie. Stymulują one regenerację tkanek i skracanie się włókien kolagenu. Nieduży efekt może być widoczny już bezpośrednio po zabiegu, bo włókna kolagenowe ulegają skróceniu, ale na właściwy rezultat liftingu, w postaci trwałej zmiany kształtu twarzy i napięcia policzków, trzeba zaczekać od kilku miesięcy do pół roku.
Proces bezpieczny dla zdrowia
Wskazania:
redukcja zmarszczek (okolice oczu, ust, czoła, szyi);
lifting twarzy (uniesienie linii brwi, lifting policzków, powiek, szyi);
konturowanie twarzy (redukcja podwójnego podbródka, linii żuchwy, "chomików");
lifting wiotkiej skóry (brzuch, ramiona, pachy, kolana);
konturowanie ciała (redukcja miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej);
ogólna poprawa jakości skóry.
Przeciwwskazania
Zabieg HIFU jest nieinwazyjny i bezpieczny dla większości osób. Dla osób często korzystających z zabiegów medycyny estetycznej ważne jest, że podczas zabiegu fale nie mogą przechodzić przez miejsca, w których użyty został kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy w bruzdach nie jest przeciwwskazaniem, ale albo trzeba te miejsca ominąć, albo kwas zniknie po zabiegu HIFU.
Inne przeciwwskazania do zabiegu HIFU to:
ciąża;
nowotwory złośliwe;
przebyte udary mózgu;
choroby serca;
stany zapalne w miejscu zabiegu.
Procedura zabiegu
Na oczyszczoną skórę nakładany jest preparat żelowy. Podczas zabiegu odczuwamy ciepło. Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Na skórze może wystąpić jedynie łagodny rumień, niewielki obrzęk, utrzymujący się do kilku dni.
Efekty zabiegu
Regeneracja skóry rozpoczyna się w trakcie zabiegu, ale proces trwa długo. Pierwsza faza jest leczeniem i trwa kilka dni. W tym okresie skóra jest wrażliwa na dotyk. W ciągu najbliższych trzech miesięcy, w drugiej fazie, w której powstaje nowy kolagen, wyniki są już widoczne. Ostatnia faza trwa do jednego roku, efektem zabiegu jest więc ujędrniona, napięta, wyraźnie odmłodzona i uniesiona skóra. Spektakularne i trwałe efekty, widzimy szczególnie w przypadkach wyjątkowo niskiej elastyczności skóry.
Nie ma potrzeby powtarzania zabiegu (problem serii). Zabieg jest szybki (30-40 min – cała twarz). Brak konieczności wyłączenia się z normalnego trybu życia (zabieg bankietowy).
Co ważne, metodę HIFU można zastosować po zabiegach intensywnie złuszczających (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja), przy zmianach trądzikowych, przy trądziku różowatym, na skórze opalonej.
Nieinwazyjny lifting z HIFU
Zalety nieinwazyjnego liftingu z HIFU:
zabieg wykonuje się jednorazowo, nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji;
pierwsze efekty są widoczne natychmiast po zabiegu;
efekty utrzymują się do 18 miesięcy;
fale ultradźwiękowe nie uszkadzają zewnętrznych warstw skóry w momencie przenikania przez nią;
miejsca zabiegowe – twarz, podbródek, szyja, dekolt, ciało i dłonie;
możliwość regulacji parametrów w celu optymalizacji efektów zabiegowych;
certyfikat CE gwarantuje bezpieczeństwo.

powrót

PROFHILO® - molekuła młodości. Absolutnie innowacyjna i skuteczna metoda odmładzania.


ProfHilo

Co to jest PROFHILO®?
To ultranowoczesny zabieg do odmładzania skóry. Wykorzystywany w tym celu preparat (opatentowany przez Instytut Farmaceutyczny IBSA) powoli i długotrwale uwalnia się z miejsca wstrzyknięcia molekuły młodości, działając jak miliony sprężynek, które przywracają skórze utracone przez lata parametry (wiotkość skóry), pozwalając na całkowitą odbudowę tkanek zniszczonych procesem starzenia.
PROFHILO® BAP Technique
Technika BAP to tylko pięć punktów iniekcji na twarzy (ang: The Bio Aesthetic Points) odnosi się do całego obszaru linii żuchwy, okolicy jarzmowej i policzka, oraz okolicy przedusznej i brody.

Pięć punktów iniekcji.
Technika zabiegu Profhilo® wymaga wstrzyknięcia niewielkich ilości preparatu jedynie w pięciu specjalnie wyselekcjonowanych anatomicznych punktach po obu stronach twarzy. Ta technika bazuje na dwóch kryteriach: minimalizacji ryzyka podania materiału do dużych naczyń, czy uszkodzenia nerwów i maksymalizacji procesów dyfuzji w tkankach okolicy jarzmowej i policzków oraz wzdłuż linii żuchwy, okolicy przedusznej i brody. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Precyzyjnie wyznacza się punkty na twarzy pacjenta i wolno wstrzykuje preparat, co sprawia, że wstrzyknięcia są prawie bezbolesne. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo powstania zasinienia i obrzęku w miejscach ukłuć igły.
Wskazania:
regeneracja i odmładzanie skóry twarzy;
skóra wiotka, cienka, mało elastyczna lub przesuszona.
Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią;
zaburzenia krzepnięcia krwi;
opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne;
skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, skłonności do blizn i zwłóknień);
alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach lub środkach przeciwbólowych i znieczulających;
niewyrównana cukrzyca;
choroba nowotworowa;
choroby autoimmunologiczne.
Efekty zastosowanej terapii:
neutralizuje "chomiczki";
przywraca utracony kontur;
przywraca utracony profil;
neutralizuje zwiotczenie skóry;
wygładza zmarszczki;
wysmukla rysy twarzy;
nadaje biorewolumetrię;
nadaje sprężystość;
napina skórę;
wzrost jędrności policzków;
poprawa głębokiego nawilżenia skóry.

Instytut Farmaceutyczny IBSA
Technika BAP

Zalecenia:
miejsca wkłuć dezynfekować płynem Octanisept 2 razy dziennie przez 3 dni;
do pielęgnacji skóry twarzy i szyi nie należy używać perfumowanych mydeł, toników na bazie alkoholu, itp.;
chronić skórę przed słońcem poprzez stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50) przed wyjściem z domu;
zakaz opalania w trakcie trwania terapii i przez okres 1 miesiąca od jej zakończenia.
W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi w odstępie 30 dni. Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku. W celu dodatkowego wzmocnienia efektu zaleca się wykonanie 1-2 zabiegów przypominających w ciągu roku.

powrót

REVITAJAL DEEP3 - mezoterapia igłowa


Revitajal Deep

Co to jest REVITAJAL DEEP?
To produkt zawierający biologicznie zgodny wchłanialny nieusieciwany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego. Przeznaczony do bardzo głębokiej odbudowy podporowych warstw skóry właściwej całej twarzy i ciała.
Informacje techniczne REVITAJAL DEEP3:
międzycząsteczkowe wiązania atomowe
RevitaJal Deep zawiera 2% roztwór hialuronianu sodu (20 mg/ml). W tym stężeniu powstają międzycząsteczkowe wiązania wodorowe, które mają własności lepkosprężystych. Produkowany przez fermentację powstałych bakterii Streptococcus. Następnie produkt jest czyszczony. W rezultacie otrzymujemy produkt o średniej masie cząsteczkowej 2 milionów daltonów, który praktycznie nie zawiera białka(mniej niż 0004%), co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych na prawie zerowe.
Wskazania:
korekta zmarszczek
korekta zmarszczek twarzy (np. fałdy nosowo-wargowe);
odmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu, piersi, rąk;
korekta zmarszczek czoła.
Przeciwwskazania:
ciąża, okres karmienia piersią;
alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach;
cukrzyca, w szczególności nieunormowana;
opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne choroby nowotworowe, autoimmunologiczne;
przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu);
skłonności do blizn i zwłóknień.
Zalecenia przed i po zabiegu:
przed przystąpieniem do zabiegu należy wyeliminować wszelkie przeciwwskazania, oraz zaprzestać stosować środki obniżające krzepliwość krwi, np. aspiryna (ok 2 tyg. przed zabiegiem);
do 48h po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium oraz unikać bezpośrednio promieni słonecznych – stosować krem z filtrem;
bezpośrednio po zabiegu należy unikać szorstkich ręczników, preparatów kosmetycznych podrażniających np. na bazie alkoholu, masażu oraz nie spożywać alkoholu i innych środków odurzających.
Częstość wykonywania zabiegów:
spektakularne efekty można zaobserwować wykonując zabieg mezoterapii w serii, liczba zabiegów uzależniona jest od stanu skóry i oczekiwań pacjentów;
procedura powinna być przeprowadzana co najmniej raz na 3-4 miesiące w ciągu pierwszego roku, a następnie raz na 6 miesięcy.
Efekty zastosowania REVITAJAL DEEP3:

optymalnie nawilżony naskórek
stymulacja wzrostu komórkowego
skóra jest lepiej natleniona, zdrowsza i jaśniejsza;
optymalnie nawilżony naskórek i skóra właściwa;
stymulacja wzrostu komórkowego, namnażanie nowych i starzejących się fibroblastów, odnowa komórkowa;
gęstość skóry właściwej - stymulacja syntezy głównych składników macierzy pozakomórkowej (kolagen typ1);
oddziaływanie na gen inhibitora elastazy, wpływ na przywrócenie sprężystości komórek, zapobieganie sztywnieniu tkanek;
ochrona komórkowa, ograniczenie szkodliwej dla skóry produkcji wolnych rodników, zapobieganie powstawaniu nadtlenku wodoru i tworzeniu lipidowych grup ponadtlenkowych.


powrót

MEZOTERAPIA IGŁOWA KRZEMEM ORGANICZNYM


Zabiegi odmładzające, upiększające
Organiczny związek krzemu stanowi strukturalny budulec tkanki łącznej. Poprzez stymulację fibroblastów zwiększa biosyntezę włókien kolagenu, elastyny i proteoglikanów. Niezastąpiony związek organiczny o szerokim spektrum działania. Działa silnie pojędrniająco i zagęszczająco. Podany do skóry właściwej przyniesie szybki efekt silnej rewitalizacji, odbudowy, regeneracji i nawilżenia skóry.
Wskazania:
spowolnienie procesu starzenia;
utrata jędrności i elastyczności skóry.
Przeciwwskazania:
ciąża i laktacja;
wiek poniżej 18 lat;
choroby autoimmunologiczne;
egzema, łuszczyca;
nieuregulowana cukrzyca.

Więcej o mezoterapii igłowej
powrót

TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza
CO TO JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?
Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej z żyły, bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem.
ETAPY ZABIEGU PRP
wirowanie krwi pobranej z żyły
Etap I - pobranie krwi. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły (krew nie musi być pobrana na czczo).
Etap II - otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego. Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
pojemnik do otrzymania PRP
Etap III - podanie koncentratu bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza:
z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii - wersja MESO; następuje pobudzenie skóry do autoregeneracji i wyraźne jej odmłodzenie;
liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry - technika VOLUMA.

Jak działają czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym?
pobudzają procesy regeneracji tkanek;
pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu;
wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych);
aktywują mezenchymalne komórki macierzyste.
Kiedy stosować zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego?
występują oznaki starzenia: zmarszczki, fałdy, bruzdy, kurze łapki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry;
skóra jest zmęczona, wysuszona, słabo napięta, jej kolor nie jest jednakowy;
chcemy, aby skóra szybciej się goiła i regenerowała po zabiegach;
potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku;
poszukiwane są produkty naturalne lub są uczulenia na inne produkty.

EFEKTY ZABIEGU PRP
pobudzenie skóry do autoregeneracji i wyraźne jej odmłodzenie
rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni;
korekcja zmarszczek;
wypełnianie blizn po trądziku;
łysienie typu męskiego;
regeneracja skóry po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej;
poprawa wyglądu policzków, fałdów nosowo-wargowych;
rewitalizacja delikatnej okolicy oczu - "kurze łapki", cienie.
czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym
PRZECIWWSKAZNIA DO ZABIEGU:
choroby krwi;
ciąża i laktacja;
choroba nowotworowa;
leczenie antykoagulantami.
Bezpieczeństwo
Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań. Poprawnie przygotowane osocze bogatopłytkowe jest preparatem autologicznym i jako takie nie jest źródłem zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby, HIV czy jakichkolwiek innych zakażeń. Również nie ma ryzyka nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych.powrót

TURBOKARBOKSYTERAPIA

Wprowadzenie do RIOX
karboksyterapia
RIOX jest maską, która została stworzona z myślą o wykorzystaniu dobrodziejstw karboksyterapii; profesjonalnej medycznej techniki zabiegowej, która wykorzystywana jest przez dermatologów i chirurgów plastycznych. Agregacja żelu w połączeniu z maską wyzwala dwutlenek węgla, który gromadzi się wewnątrz maski, stanowiąc funkcjonalny nośnik tlenu. W wyniku reakcji chemicznej, potrzebne składniki odżywcze zostaną wkomponowane do tkanek organizmu, a szkodliwe toksyny wydalone. Unikalny charakter maski RIOX tkwi w wspomaganiu procesów rozkładu lipidów zawartych w tkance podskórnej, syntezy białek w celu zwiększenia sprężystości skóry, poprawie wyglądu skóry podatnej na trądzik, oraz w utrzymywaniu prawidłowego nawilżenia skóry. Produkt w skrócie nazwany RIOX składa się z maski i żelu. Połączenie tych dwóch komponentów wyzwala CO2, które szybko absorbuje skóra. Wzrost stężenia CO2 prowadzi do obniżenia pH, które ostatecznie skutkuje uwolnieniem tlenu z hemoglobiny. CO2 przyczynia się również do wydalanie zbędnych produktów przemiany materii i zapewnia dostarczenie składników odżywczych oraz tlenu.
Zalety Riox
zalety maski RIOX
Maska RIOX została stworzona w oparciu o zasady termodynamiki, wskaźnik absorpcji oraz trwałość materiału. Wysokoskoncentrowany CO2 stymuluje metabolizm skóry. Skóra nabiera długotrwałej elastyczności i sprężystości.
Cechy charakterystyczne Riox
stymulacja metabolizmu skóry
Efekty zastosowanej terapii:
łagodzenie skóry problematycznej
rozjaśnienie – CO2 daje rozświetlenie twarzy poprzez zwiększenie cyrkulacji krwi w skórze;
uelastycznienie – CO2 zwiększa aktywację syntezy białka;
łagodzenie skóry problematycznej – zwiększenie cyrkulacji zmniejsza wiele problemów skórnych w szczególności trądzik, krosty, zaczerwienienia i piegi;
poprawa owalu twarzy – skóra absorbuje CO2 co powoduje zagęszczenie warstwy lipidowej; zagęszczenie skóry wpływa na poprawę owalu twarzy;
nawilżanie – składniki aktywne zawarte w masce CO2 skutecznie nawilżają naszą skórę, jak również równoważą poziom nawilżenia skóry tłustej;
poprawa napięcia skóry – ze względu na zwiększenie przepływu krwi, metabolizm oraz aktywacje syntezy białek maska CO2 poprawia elastyczność i wygładza powierzchnię skóry.
Dla kogo?
Zabieg dedykowany jest do każdego rodzaju skóry w celu jej dotlenienia, odżywienia, zrewitalizowania i eliminacji toksyn. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku skór szarych, zmęczonych, niedotlenionych, pozbawionych blasku.
Procedura postępowania
dotlenienie skóry
1. Po umyciu twarzy, wytrzeć skórę tonikiem za pomocą wacika.
2. Nałożyć równomiernie karboksy-żel na skórę twarzy (rekomenduje się użycie całego żelu znajdującego się w strzykawce).
3. Nałożyć maskę na żel, a następnie delikatnie docisnąć (upewniać się co 10 minut czy maska przylega równomiernie do skóry).
4. Jeżeli nie ma już charakterystycznego dźwięku skwierczenia należy zdjąć maskę (zazwyczaj następuje to po upływie 20-30 minut).
5. Delikatnie usunąć żel za pomocą ściereczki albo wacika do twarzy, przemyć twarz letnią wodą.

Dla optymalnych efektów zaleca sie wykonanie od 1 do 5 zabiegów 1-2 razy w tygodniu.

powrót

IPL/RF Shark Light Plus – skuteczne usuwanie problemów skóry naczyniowej

problem z rumieniem, pękającymi naczynkami lub powracającym trądzikiem różowatym
Jeśli masz problem z rumieniem, pękającymi naczynkami lub powracającym trądzikiem różowatym, skorzystaj z zabiegu przy użyciu nowoczesnego urządzenia IPL/RF SharkLightPlus do skóry naczyniowej, który jest niezwykle skuteczny i efektywny. Leczenie polega na serii zabiegów najnowszym systemem łączącym technologie IPL oraz RF obszarów dotkniętych zmianami rumieniowymi bądź trądzikiem różowatym.
IPL/RF SharkLightPlus do skóry naczyniowej
zabiegi wykonuje się co 3-4 tygodnie
Zabiegi wykonuje się co 3-4 tygodnie aż do osiągnięcia znaczącej poprawy.
Długie przerwy między zabiegami nie zmniejszają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, który mija po kilku dniach. Komplet zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie przykrych objawów i dłuższe okresy poprawy.
seria zabiegów naświetlania laserem IPL


powrót

POMARAŃCZOWA ROZKOSZ - PEDICURE SPA (TAKŻE NA OCIĘŻAŁE NOGI)

pomarańczowa rozkosz
To pielęgnacja, relaks i ukojenie. Zabieg odnawia i regeneruje skórę, poprawia krążenie krwi, odświeża, nawilża, przynosi ulgę ociężałym nogom oraz wspaniale pielęgnuje skórę. Pedicure POMARAŃCZOWA ROZKOSZ zapewnia efekt gładkich i delikatnych stóp na długi czas. Zabieg zalecany jest również przy problemie tzw. ciężkich nóg, spowodowanym złym funkcjonowaniem układu limfatycznego kończyn. Z problemem ciężkich nóg spotykają się nie tylko osoby starsze i kobiety w ciąży, ale coraz częściej również osoby młode, prowadzące mało aktywny tryb życia, noszące niewłaściwe obuwie oraz z zaburzeniami hormonalnymi.
Zabieg pedicure POMARAŃCZOWA ROZKOSZ obejmuje:
kąpiel stóp dzięki której skóra jest miękka i elastyczna, a świeży zapach oraz połączenie owocowych ekstraktów zapewniają przyjemne doznania dla zmysłów i ciała;
peeling skutecznie złuszczający martwe komórki naskórka, eliminujący szorstkość i zgrubienia, pobudza mikrokrążenie, przygotowuje skórę do kompleksowego przyjęcia aktywnych składników maski;
maskę na stopy o działaniu nawilżającym, zmiękczającym i regenerującym skórę; wygładzajacą skórę i zmniejszającą jej szorstkość; zawierającą składniki aktywne: mocznik, allantoinę, lanolinę i ekstrakt z limonki;
masaż stóp aromatycznym masłem z pomarańczy który wygładza i regeneruje skórę, ponadto łagodzi, doskonale odżywia oraz skutecznie zapobiega wysuszaniu naskórka, masaż łagodzi objawy zmęczenia nóg, redukuje zastoje limfatyczne i tym samym zmniejsza obrzęki.

Czas trwania zabiegu: 60-70 min.

powrót

ZABIEG Z KWASEM TCA 50% POŁĄCZONY Z RETINOLEM

kwas TCA
Jeżeli mamy problem z przebarwieniami, bliznami, zmarszczkami i chcemy odnowić swoją skórę i przygotować ją do nowego sezonu wiosenno-letniego, to polecamy zabieg mający na celu głębokie złuszczenie naskórka, nawilżenie, odżywienie oraz regenerację. Mówimy tu o zabiegu z zastosowaniem kwasu TCA i retinolu. Liftingująco-rozjaśniający silny peeling z kwasem TCA 50% w połączeniu z retinolem działa na odbudowę skóry właściwej i naskórka. W formule zastosowano najsilniejsze substancje złuszczające o potwierdzonym i sprawdzonym działaniu odmładzającym. Poprzez całkowitą wymianę naskórka i stymulację skóry właściwej peeling znacząco wygładza linie i zmarszczki, usuwa przebarwienia i nierówności, pobudza procesy regeneracyjne skóry.
Doskonały preparat odmładzający
Po zabiegu skóra złuszcza się w widoczny sposób od 3 do 5 dni, czasem dłużej. Kwas trójchlorooctowy jest kwasem karboksylowym o budowie podobnej do kwasu octowego, w którym atomy wodoru zostały zastąpione atomami chloru. Dzięki temu, posiada on wyjątkowe właściwości, m.in. możliwość głębokiego przenikania wgłąb skóry. Dodatkowo w trakcie zabiegu nakładany jest silny preparat z retinolem, czyli witaminą A, który w skórze przekształca się do aktywnej formy kwasu retinowego. Doskonały preparat odmładzający, pomaga zachować odpowiednią ilość wody w skórze oraz przyczynia się do procesu odnowy komórkowej. Ponadto stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, hamuje powstawanie przebarwień.
stymuluje fibroblasty
Zabieg przeprowadzany jest w serii dopasowanej indywidualnie do każdego klienta.
Zalecana seria 3 zabiegów co 3-4 tygodnie.
Wskazania:
przebarwienia (w tym ostuda i plamy soczewicowate);
fotostarzenie;
blizny potrądzikowe;
rozstępy.
Przeciwskazania:
skóra opalona;
aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne (np. czyrak) w okolicy planowanego zabiegu;
zaostrzenie atopowego i łojotokowego zapalenia skóry w okolicy planowanego zabiegu;
stosowanie silnie wysuszających i złuszczających kuracji przeciwtrądzikowych (np. Izotretynoiną) – w zależności od typu kuracji od 30 dni do 6 miesięcy wstecz;
skłonność do powstawania bliznowców oraz blizn przyrosłych;
przebyta redioterapia w miejscu planowanego zabiegu;
niedawno przebyty zabieg operacyjny lub laserowy w miejscu wykonywania zabiegu – do 6 miesięcy wstecz (np. lifting chirurgiczny, laserowy resurfacing);
okres ciąży i karmienia piersią.
poprawa wyglądu rozstępów
Efekty:
rozjaśnienie przebarwień;
poprawa napięcia skóry;
spłycenie zmarszczek;
spłycenie blizn potrądzikowych;
poprawa wyglądu rozstępów.
Postępowanie przed zabiegiem:
nie zaleca się wykonywania zabiegów złuszczających (mikrodermabrazja, peelingi chemiczne i laserowe) przez ok. 30 dni przed zabiegiem;
nie zaleca się stosowania kosmetyków zawierających kwasy oraz retinol przez ok. 30 dni przed planowanym zabiegiem;
skóra przed zabiegiem powinna być zdrowa, dobrze nawilżona i nieopalona.
Postępowanie po zabiegu:
zaleca się nawilżanie skóry od następnego dnia po zabiegu z wykorzystaniem specjalnych, głęboko nawilżających kremów, przeznaczonych dla skóry po zabiegach złuszczających;
zalecane jest unikanie ekspozycji na promieniowanie UV oraz stosowanie kremów z filtrem 50+.


powrót

LipoRadioLogieTM VINCI - najnowsza technologia silnego liftingu skóry (w tym skóry twarzy) i modelowania sylwetki

Jedyne urządzenie na rynku posiadające w swoim wyposażeniu: IR, LED, Rf, mechaniczny masaż rolkami oraz vacuum! Przeznaczone jest do modelowania sylwetki oraz zabiegów silnie liftingujących skórę. LipoRadioLogieTM VINCI to innowacyjne połączenie najbardziej skutecznych technologii wpływających na redukcję tkanki tłuszczowej, niwelowanie cellulitu oraz regenerację włókien kolagenowych.
Tylko LipoRadioLogieTM VINCI posiada:
BIPOLARNĄ FALĘ RADIOWĄ;
PODCZERWIEŃ I ŚWIATŁO LED;
MASAŻ MECHANICZNY ROLKAMI;
VACUUM.
zabiegi antycellulitowe, modelujące sylwetkę, regenrujące włókna kolagenowe
można idealnie opracować wszystkie partie ciała a także twarz, szyję i dekolt
LipoRadioLogieTM VINCI posiada w swoim wyposażeniu aż 4 różne głowice zabiegowe dzięki czemu możemy idealnie opracować wszystkie partie ciała a także twarz, szyję i dekolt.
Dwie głowice do twarzy, szyi, dekoltu oraz okolicy oczu przeznaczone są do zabiegów liftingujących, zagęszczających tkankę łączną oraz poprawiających owal twarzy.
Dwie głowice do zabiegów modelujących, antycellulitowych, poprawiających napięcie skóry łączące w sobie synergiczne działanie fali radiowej, światła LED, podczerwieni, mechanicznego masaży ruchomymi rolkami oraz podciśnienia.
Dzięki zastosowaniu bipolarnej fali radiowej o częstotliwości 13MHz jesteśmy w stanie opracowywać nawet głębokie struktury skóry właściwej, a nawet tkankę tłuszczową, gdyż przenikalność fali radiowej w urządzeniu LipoRadioLogieTM VINCI dochodzi między 0,5- 1,5 cm w głąb tkanki.
głębokie struktury skóry właściwej
Podczerwień oraz światło LED o długości fali 690-2500 nm idealnie podgrzewa fibroblasty i wpływa na szybszą syntezę kolagenu i elastyny. Pobudza krążenie krwi, a co za tym idzie przyspiesza metabolizm komórkowy i doprowadza do lepszego dotlenienia oraz odżywienia komórek/tkanek. Synergiczne działanie zassania oraz masażu mechanicznego rolkami, o płynnej regulacji szybkości oraz kierunku działania, dodatkowo drenuje tkanki odprowadzając tym samym toksyny do węzłów chłonnych oraz wpływa na wygładzenie powierzchni skóry i eliminację cellulitu.
PROCES REGENERACJI
oddziaływanie na głębokie struktury skóry
ZABIEGI NA TWARZ, SZYJĘ, DEKOLT
twarz, szyja, dekolt
Celem jest poprawa kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Do tego celu VINCI wykorzystuje swoje technologie, a zwłaszcza faleę radiową, która działa na włókna kolagenowe obkurczając je do pierwotnych rozmiarów. Skóra uzyskuje efekt liftingu, wygładzenie zmarszczek (zwłaszcza kurzych łapek i bruzd nosowo-wargowych), podniesienie opadających policzków i zwisającego podbródka. Masaż próżniowy rolkami wpływa drenująco na skórę i redukuje objawy jej wiotkości. Światło LED i podczerwień działają jak laser biostymulujący na komórki skóry właściwej, pobudzając je do produkcji nowego kolagenu i elastyny.
Efekty zabiegu:
podniesienie owalu twarzy;
zagęszczenie struktury skóry;
spłycenie i wygładzenie zmarszczek;
poprawa kolorytu skóry;
likwidacja tzw. worków pod oczami.
poprawa kolorytu skóry

ZABIEGI NA CIAŁO
zabiegi na ciało zabiegi na skórę ciała
Wysoką skuteczności zabiegów osiągnięto dzięki połączeniu wielu zaawansowanych technologii: fal radiowych, promieniowania IR, światła LED, zasysania próżniowego i mechanicznego masażu profilowanymi rolkami.
Efekt finalny:
redukcja cellulitu;
ujędrnienie skóry;
stymulacja syntezy kolagenu;
odmłodzenie i opóźnia efekt starzenia skóry.
pujędrnienie skóry

Przeciwwskazania:
choroby nowotworowe;
ciąża i okres karmienia piersią;
epilepsja;
łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu;
nowotworowe i przednowotworowe zmiany na skórze;
opryszczka;
przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu;
przyjmowanie niektórych leków;
stany zapalne skóry;
stosowanie peelingów (14 dni przed zabiegiem).
Częstotliwość:
twarz: 8-10 zabiegów 1 lub 2 razy w tygodniu;
ciało: 8-16 zabiegów 2 razy w tygodniu.
powrót

BEZOPERACYJNY LIFTING BRZUCHA - NICI PDO

Nici PDO - lifting brzucha
Upływający czas, utrata kolagenu i elastyny w skórze, nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit, wiotka skóra, rozstępy na brzuchu - to problemy wielu z nas. W tym zakresie polecamy bezoperacyjny lifting brzucha za pomocą nici PDO. Bez jakiegokolwiek chirurgicznego zabiegu, szwy mocujące umieszczone są pod skórą za pomocą cienkiej igły, aby wymodelować i podnieść opadające tkanki problemowych obszarów brzucha.
Nici PDO - bezoperacyjny lifting brzucha
Zabieg z użyciem nici liftingujących PDO jest bezpieczny i gwarantuje satysfakcję Pacjentów borykających się z utratą jędrności, opadaniem tkanek. Po zabiegu widoczne jest zmniejszenie podściółki tłuszczowej na brzuchu. Leczenie może trwać od 30 do 60 minut w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, który po 2 - 3 dniach znika.
Nici PDO - bezoperacyjny, bezpieczny i satysfakcjonujący lifting brzucha
Efekty zabiegu
Wzmacnia tkanki, czyni je bardziej elastycznymi i gładkimi, poprawiając ich jakość. W ciągu 1 - 1,5 roku od implementacji nici całkowicie rozpuszczają się uwalniając kwas polimlekowy, który dodatkowo rewitalizuje tkanki i wzmacnia ich struktury. Efekt liftingu utrzymuje się około 2 lat.

powrót

Odmładzanie i lifting z zastosowaniem nici PDO

Nici PDO
Informacja o metodzie
Innowacyjna metoda walki z upływem czasu polega na podskórnej implementacji wchłanialnych nici liftingujących PDO (zbudowane z polidioksanonu). Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa 15 – 40 minut (w zależności od ilości obszarów poddawanych zabiegowi liftingu i biostymulacji), nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku godzin lub dni. Dodatkowo można je aplikować niemal na całym ciele – tak delikatnych i wszechstronnych nici jeszcze nie było!
Nici PDO wzmacniają skórę i unoszą ją, dając naturalny efekt natychmiastowego liftingu. Nowe nici PDO są całkowicie bezpieczne dla organizmu, wchłaniają się do 7 miesięcy, a rezultaty zabiegu utrzymują się do 2 lat!
Zabieg przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, u których wskazana jest poprawa napięcia, lekkiego liftingu twarzy, szyi, dekoltu, oraz modelowanie wybranych partii ciała takich jak ramiona, biust, brzuch, nogi, pośladki.
Implementacja nici PDO
W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz miejsca implantacji, dobierane są nici w odpowiednim rozmiarze i rodzaju. Nici za pomocą bardzo cienkiej igły wprowadzane są podskórnie w określone partie twarzy lub ciała, a następnie bardzo delikatnym i ostrożnym jej wycofaniu, dzięki czemu nici umieszczone na igle pozostają w tkance. Pozostawione nici są rozpuszczalne i stymulują sieci kolagenowe tkanki podskórnej, która przywraca wsparcie i elastyczność skóry (nici nie są widoczne).
Należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10-14 dniach i trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7 miesięcy).

Nici PDO wzmacniają i unoszą skórę.
Wskazania do zabiegu:
pionowe i poziome zmarszczki na czole;
lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi;
dolna powieka – worki;
policzki;
wyraźny fałd nosowo-wargowy;
rowek policzkowo-jarzmowy;
fałd podbródkowy;
fałd marionetkowy;
v-lifting;
opadające policzki i obszar pod dolną szczęką;
fałdy skóry na policzku;
pomarszczone policzki;
zmarszczki skóry na szyi i dekolcie;
ujędrnianie i kształtowanie piersi;
zwiotczałe tkanki na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach.
Efekty zabiegu
W trakcie licznych badań klinicznych stwierdzono, że polidioksanon jest substancją pobudzającą w tkankach proces neokolagenazy – stymuluje produkcję nowego kolagenu, odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Dodatkowo stymuluje fibroblasty, powodując pobudzenie syntezy elastyny odpowiedzialnej za sprężystość i elastyczność skóry. Dzięki tym mechanizmom skóra po wprowadzeniu nici PDO staje się bardziej jędrna, elastyczna i bardziej nawilżona.
Przeciwwskazania do zabiegu:
ciąża, karmienie piersią;
nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu;
choroby o podłożu autoimmunologicznym;
skłonność do powstawania blizn przerostowych;
infekcja i stan zapalny w miejscu planowanego podania;
stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik);
młodzież poniżej 18 roku życia;
przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze;
choroby nowotworowe.
Jak przygotować się do zabiegu?
Dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę i wszelkie leki, które zmniejszają krzepliwość krwi. Kilka dni przed zabiegiem zaleca się wcierać w skórę preparat z witaminą K. Uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
Pielęgnacja po zabiegu
Jak po każdej iniekcji igłą, mogą pojawić się: obrzęk i drobne zsinienia, czasami można wyczuć pod palcami stwardnienie skóry przez zaimplementowane nici PDO – wszystkie niedogodności ustępują po kilku dniach. Jeżeli pojawiły się siniaki, można je smarować żelem przyspieszającym ich znikanie, np. Auridermem, Reparilem. Po zabiegu należy 2 razy dziennie smarować skórę kremem kojącym np. Cicalfatem, Cetaphilem masując okolicę, gdzie został podany preparat. Wymagane są staranne zachowania higieniczne.

Odmładzanie i lifting z zastosowaniem nici PDO.
powrót

IPL/RF SharkLight Plus

IPL+RF SharkLight Plus
Najnowszy system łączący technologie IPL oraz RF. Energia świetlna IPL pochłaniana jest przez chromofory skóry, dzięki czemu uzyskuje się oczekiwany efekt terapeutyczny. Energia fal radiowych podnosi temperaturę tkanek przez co zwiększa się efektywność wykonywanych zabiegów.

System łączący technologie IPL oraz RF. efekt terapeutyczny
IPL+RF SHARK LIGHT PLUS przeznaczony jest do następujących celów terapeutycznych:
fotodepilacja – redukcja owłosienia;
fotoodmładzanie, lifting;
walka ze zmianami pigmentacyjnymi;
usuwanie rumienia;
trądzik ropowiczy.
Urządzenie posiada lekką idealnie dopasowaną do dłoni głowicę, a rozmiar sprzętu sprawia, że pasuje ono do każdego (nawet małego) gabinetu.
JEDYNE URZĄDZENIE Z TAK BOGATYM ZESTAWEM FILTRÓW !!!
430-1200 nm - trądzik, rumień
480-1200 nm - rumień, powierzchowne przebarwienia
530-1200 nm - rumień, drobne siatki naczyń, foto-odmładzanie
560-1200 nm - przebarwienia, foto-odmładzanie
590-1200 nm - przebarwienia, foto-odmładzanie
640-1200 nm - foto-epilacja
690-1200 nm - foto-epilacja
750-1200 nm - foto-epilacja
8 filtrów pozwala na dobranie parametrów indywidualnie w zależności od problemu, jego nasilenia oraz fototypu skóry.
Fotoepilacja
Zaletą wykonywania zabiegów jest również odpowiedni rozmiar plamki: 12 x 33mm. Najczęściej wykonuje się zabiegi na twarzy, więc trudno dostępne okolice, np. wąsik, okolica oczu nie będą stanowić problemu.
Urządzenie wykorzystuje najwyższej jakości podzespoły oraz emituje wysoką energię co bezpośrednio przekłada się na efektywność zabiegu oraz maksymalną żywotność lamp.
IPL Energy 50J/cm2
IPL Power 1200W
RF Energy 50J/cm3
RF Power 250W
Opcjonalnie dostępne są głowice:15 x 35 nm; 15 x 50 nm
Na zmniejszenie bolesności zabiegu wpływa przede wszystkim wydajnie chłodzona głowica w zakresie od -2 do -4oC. Urządzenie wyposażone jest w potrójny system chłodzenia: woda, powietrze, półprzewodnik.
energia fal radiowych RF
Parametry IPL/RF Shark Light Plus:
wielkość plamki: 12 x 33 mm;
energia IPL: do 50 J/cm2;
energia RF: do 50 J/cm3;
sekwencja impulsu: 1- 5 impulsów;
opóźnienie impulsu: 5-60 ms;
szerokość impulsu: 2-15 ms;
temperatura chłodzenia: -2°C do -4°C;
panel sterujący: dotykowy, kolorowy ekran LCD,;
system chłodzenia: woda destylowana, powietrze, półprzewodnik.
Przeciwwskazania:
ciąża;
karmienie piersią;
cukrzyca;
stany przedrakowe i nowotwory złośliwe (3-5 lat);
świeżo opalona skóra (4 tyg. przed i po zabiegu);
krem z retinolem (przestać używać na 3 tygodnie przed zabiegiem);
przyjmowanie witaminy A, B6 oraz suplementów diety;
roaccutante zażywany w ciągu 6 miesięcy (nawet 3 miesiące przerwy);
beta-karoten (soki, przyjmowany doustnie);
leki światłouczulające (tetracykliny, sulfonamidy, retinoidy);
zioła (dziurawiec, nagietek, szałwia - zaprzestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem);
skłonność do bliznowacenia;
bielactwo;
łuszczyca, liszaj płaski;
zaburzenia krzepnięcia krwi;
leki działające przeciwkrzepliwo np. aspiryna;
leki: przeciwgrzybiczne, antydepresanty, przeciwbólowe, antybiotyki;
stosowanie samoopalacza (1 miesiąc przerwy przed i w trakcie zabiegów);
peelingi mechaniczne (mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, ziarnisty) – 2 tygodnie przerwy;
peelingi chemiczne (m.in. kwasy) – od 1 do 3 miesięcy przerwa przed, w trakcie, po serii;
padaczka;
wypełniacze – kwas hialuronowy min 3 miesiące od podania.
Pielęgnacja po zabiegu:
miesiąc przed i po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem;
stosować kremy z wysokimi filtrami (50+);
przez kilka dni po zabiegu nie należy używać mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu;
2-3 razy dziennie należy nakładać preparaty intensywnie natłuszczające skórę;
między zabiegami nie korzystamy z zabiegów złuszczających tj. mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, ziarnisty (2 tygodnie przerwy)
zabiegi z użyciem kwasów wymagają od 1 do 3 miesięcy przerwy przed zabiegiem IPL;
przez kilka dni nie należy korzystać z sauny, basenu, fitness;
po zbyt intensywnym zabiegu (mocne zaróżowienie skóry) należy schładzać skórę zimnymi okładami (cold pack) aż do momentu wyciszenia oraz nakładać preparat nawilżający, łagodzący alantan, bepanten,itp.
powrót
STUDIO URODY, ul. Wegi 22/2, 80-299 Gdańsk, tel. kom. 603-217-604
Serwis www.galland.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie; więcej informacji w polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności, zamknij informację.