ULTRAZONE - nieinwazyjny, intensywny lifting z HIFU

UltraZone to urządzenia wykorzystujące technologię HIFU – skupione ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które bezpośrednio dostarczą energię cieplną do skóry i tkanki podskórnej. Dzięki czemu może pobudzać i odnawiać kolagen skóry, a tym samym poprawiać strukturę i zmniejszać osłabienie skóry.
Technologia HIFU nazwana liftingiem bez skalpela wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, która zagęszcza skórę, wyraźnie ujędrnia, prowadząc do podniesienia owalu twarzy. Jednym słowem przeciwdziała wpływom czasu i grawitacji.
Odnawianie kolagenu skóry    Odnawianie i odbudowa włókien kolagenu skóry

Jak działa UltraZone?
Regeneracja skóry
Skupione ultradźwięki przechodzą swobodnie przez powierzchnię skóry i precyzyjnie doprowadzają energię do wymaganych punktów na głębokości skóry, w której tkanka lokalnie nagrzewa się. Powstaje natychmiastowy efekt podnoszenia skóry, a tym samym szybkie zniknięcie zmarszczek. Jednocześnie lokalne ochłodzenie stymuluje proces regeneracji skóry w każdym z tych punktów.
Głębokość działania
Stymulujacja skóry i podskórnego układu mięśniowego
HIFU stymuluje górną skórę, dolną skórę i podskórny układ mięśniowy (SMAS), bez jej uszkodzenia. Dużym atutem tej technologii jest fakt, że fale ultradźwiękowe nie uszkadzają w żaden sposób zewnętrznych warstw skóry w momencie przenikania przez nią (stąd też brak okresu rekonwalescencji po zabiegu). Na skórze może pojawić się zaczerwienienie, które znika po koło 30 minutach po wykonaniu liftingu. Proces dokładnie ogrzewa tkanki na wymaganej głębokości, a tym samym powoduje natychmiastowe jej podnoszenie. Jeśli nadamy fali odpowiednią częstotliwość, spowoduje w tkance tarcie, a przez to efekt przegrzania lub wręcz kontrolowanego poparzenia. Pojawia się ono w zasadzie tylko na końcu stożka tworzonego przez falę. Szeroka na 5-10 cm głowica ukierunkowuje ten stożek tak, że może sięgać 1,5 mm, 3 mm lub 4,5 mm w głąb tkanki. Przez pierwsze 1-2 mm skóry fala przechodzi, na odpowiedniej głębokości kumuluje się i powoduje podgrzanie. Takie punktowe poparzenia o średnicy 0,5-1 mm i na zadanej głębokości, robi się w odstępach 1-2 mm od siebie. Stymulują one regenerację tkanek i skracanie się włókien kolagenu. Nieduży efekt może być widoczny już bezpośrednio po zabiegu, bo włókna kolagenowe ulegają skróceniu, ale na właściwy rezultat liftingu, w postaci trwałej zmiany kształtu twarzy i napięcia policzków, trzeba zaczekać od kilku miesięcy do pół roku.
Proces bezpieczny dla zdrowia
Wskazania:
redukcja zmarszczek (okolice oczu, ust, czoła, szyi);
lifting twarzy (uniesienie linii brwi, lifting policzków, powiek, szyi);
konturowanie twarzy (redukcja podwójnego podbródka, linii żuchwy, "chomików");
lifting wiotkiej skóry (brzuch, ramiona, pachy, kolana);
konturowanie ciała (redukcja miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej);
ogólna poprawa jakości skóry.
Przeciwwskazania
Zabieg HIFU jest nieinwazyjny i bezpieczny dla większości osób. Dla osób często korzystających z zabiegów medycyny estetycznej ważne jest, że podczas zabiegu fale nie mogą przechodzić przez miejsca, w których użyty został kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy w bruzdach nie jest przeciwwskazaniem, ale albo trzeba te miejsca ominąć, albo kwas zniknie po zabiegu HIFU.
Inne przeciwwskazania do zabiegu HIFU to:
ciąża;
nowotwory złośliwe;
przebyte udary mózgu;
choroby serca;
stany zapalne w miejscu zabiegu.
Procedura zabiegu
Na oczyszczoną skórę nakładany jest preparat żelowy. Podczas zabiegu odczuwamy ciepło. Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Na skórze może wystąpić jedynie łagodny rumień, niewielki obrzęk, utrzymujący się do kilku dni.
Efekty zabiegu
Regeneracja skóry rozpoczyna się w trakcie zabiegu, ale proces trwa długo. Pierwsza faza jest leczeniem i trwa kilka dni. W tym okresie skóra jest wrażliwa na dotyk. W ciągu najbliższych trzech miesięcy, w drugiej fazie, w której powstaje nowy kolagen, wyniki są już widoczne. Ostatnia faza trwa do jednego roku, efektem zabiegu jest więc ujędrniona, napięta, wyraźnie odmłodzona i uniesiona skóra. Spektakularne i trwałe efekty, widzimy szczególnie w przypadkach wyjątkowo niskiej elastyczności skóry.
Nie ma potrzeby powtarzania zabiegu (problem serii). Zabieg jest szybki (30-40 min – cała twarz). Brak konieczności wyłączenia się z normalnego trybu życia (zabieg bankietowy).
Co ważne, metodę HIFU można zastosować po zabiegach intensywnie złuszczających (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja), przy zmianach trądzikowych, przy trądziku różowatym, na skórze opalonej.
Nieinwazyjny lifting z HIFU
Zalety nieinwazyjnego liftingu z HIFU:
zabieg wykonuje się jednorazowo, nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji;
pierwsze efekty są widoczne natychmiast po zabiegu;
efekty utrzymują się do 18 miesięcy;
fale ultradźwiękowe nie uszkadzają zewnętrznych warstw skóry w momencie przenikania przez nią;
miejsca zabiegowe – twarz, podbródek, szyja, dekolt, ciało i dłonie;
możliwość regulacji parametrów w celu optymalizacji efektów zabiegowych;
certyfikat CE gwarantuje bezpieczeństwo.

powrót

PROFHILO® - molekuła młodości. Absolutnie innowacyjna i skuteczna metoda odmładzania.


ProfHilo

Co to jest PROFHILO®?
To ultranowoczesny zabieg do odmładzania skóry. Wykorzystywany w tym celu preparat (opatentowany przez Instytut Farmaceutyczny IBSA) powoli i długotrwale uwalnia się z miejsca wstrzyknięcia molekuły młodości, działając jak miliony sprężynek, które przywracają skórze utracone przez lata parametry (wiotkość skóry), pozwalając na całkowitą odbudowę tkanek zniszczonych procesem starzenia.
PROFHILO® BAP Technique
Technika BAP to tylko pięć punktów iniekcji na twarzy (ang: The Bio Aesthetic Points) odnosi się do całego obszaru linii żuchwy, okolicy jarzmowej i policzka, oraz okolicy przedusznej i brody.

Pięć punktów iniekcji.
Technika zabiegu Profhilo® wymaga wstrzyknięcia niewielkich ilości preparatu jedynie w pięciu specjalnie wyselekcjonowanych anatomicznych punktach po obu stronach twarzy. Ta technika bazuje na dwóch kryteriach: minimalizacji ryzyka podania materiału do dużych naczyń, czy uszkodzenia nerwów i maksymalizacji procesów dyfuzji w tkankach okolicy jarzmowej i policzków oraz wzdłuż linii żuchwy, okolicy przedusznej i brody. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Precyzyjnie wyznacza się punkty na twarzy pacjenta i wolno wstrzykuje preparat, co sprawia, że wstrzyknięcia są prawie bezbolesne. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo powstania zasinienia i obrzęku w miejscach ukłuć igły.
Wskazania:
regeneracja i odmładzanie skóry twarzy;
skóra wiotka, cienka, mało elastyczna lub przesuszona.
Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią;
zaburzenia krzepnięcia krwi;
opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne;
skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, skłonności do blizn i zwłóknień);
alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach lub środkach przeciwbólowych i znieczulających;
niewyrównana cukrzyca;
choroba nowotworowa;
choroby autoimmunologiczne.
Efekty zastosowanej terapii:
neutralizuje "chomiczki";
przywraca utracony kontur;
przywraca utracony profil;
neutralizuje zwiotczenie skóry;
wygładza zmarszczki;
wysmukla rysy twarzy;
nadaje biorewolumetrię;
nadaje sprężystość;
napina skórę;
wzrost jędrności policzków;
poprawa głębokiego nawilżenia skóry.

Instytut Farmaceutyczny IBSA
Technika BAP

Zalecenia:
miejsca wkłuć dezynfekować płynem Octanisept 2 razy dziennie przez 3 dni;
do pielęgnacji skóry twarzy i szyi nie należy używać perfumowanych mydeł, toników na bazie alkoholu, itp.;
chronić skórę przed słońcem poprzez stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50) przed wyjściem z domu;
zakaz opalania w trakcie trwania terapii i przez okres 1 miesiąca od jej zakończenia.
W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi w odstępie 30 dni. Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku. W celu dodatkowego wzmocnienia efektu zaleca się wykonanie 1-2 zabiegów przypominających w ciągu roku.

powrót

REVITAJAL DEEP3 - mezoterapia igłowa


Revitajal Deep

Co to jest REVITAJAL DEEP?
To produkt zawierający biologicznie zgodny wchłanialny nieusieciwany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego. Przeznaczony do bardzo głębokiej odbudowy podporowych warstw skóry właściwej całej twarzy i ciała.
Informacje techniczne REVITAJAL DEEP3:
międzycząsteczkowe wiązania atomowe
RevitaJal Deep zawiera 2% roztwór hialuronianu sodu (20 mg/ml). W tym stężeniu powstają międzycząsteczkowe wiązania wodorowe, które mają własności lepkosprężystych. Produkowany przez fermentację powstałych bakterii Streptococcus. Następnie produkt jest czyszczony. W rezultacie otrzymujemy produkt o średniej masie cząsteczkowej 2 milionów daltonów, który praktycznie nie zawiera białka(mniej niż 0004%), co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych na prawie zerowe.
Wskazania:
korekta zmarszczek
korekta zmarszczek twarzy (np. fałdy nosowo-wargowe);
odmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu, piersi, rąk;
korekta zmarszczek czoła.
Przeciwwskazania:
ciąża, okres karmienia piersią;
alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach;
cukrzyca, w szczególności nieunormowana;
opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne choroby nowotworowe, autoimmunologiczne;
przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu);
skłonności do blizn i zwłóknień.
Zalecenia przed i po zabiegu:
przed przystąpieniem do zabiegu należy wyeliminować wszelkie przeciwwskazania, oraz zaprzestać stosować środki obniżające krzepliwość krwi, np. aspiryna (ok 2 tyg. przed zabiegiem);
do 48h po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium oraz unikać bezpośrednio promieni słonecznych – stosować krem z filtrem;
bezpośrednio po zabiegu należy unikać szorstkich ręczników, preparatów kosmetycznych podrażniających np. na bazie alkoholu, masażu oraz nie spożywać alkoholu i innych środków odurzających.
Częstość wykonywania zabiegów:
spektakularne efekty można zaobserwować wykonując zabieg mezoterapii w serii, liczba zabiegów uzależniona jest od stanu skóry i oczekiwań pacjentów;
procedura powinna być przeprowadzana co najmniej raz na 3-4 miesiące w ciągu pierwszego roku, a następnie raz na 6 miesięcy.
Efekty zastosowania REVITAJAL DEEP3:

optymalnie nawilżony naskórek
stymulacja wzrostu komórkowego
skóra jest lepiej natleniona, zdrowsza i jaśniejsza;
optymalnie nawilżony naskórek i skóra właściwa;
stymulacja wzrostu komórkowego, namnażanie nowych i starzejących się fibroblastów, odnowa komórkowa;
gęstość skóry właściwej - stymulacja syntezy głównych składników macierzy pozakomórkowej (kolagen typ1);
oddziaływanie na gen inhibitora elastazy, wpływ na przywrócenie sprężystości komórek, zapobieganie sztywnieniu tkanek;
ochrona komórkowa, ograniczenie szkodliwej dla skóry produkcji wolnych rodników, zapobieganie powstawaniu nadtlenku wodoru i tworzeniu lipidowych grup ponadtlenkowych.


powrót

TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza
CO TO JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?
Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej z żyły, bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem.
ETAPY ZABIEGU PRP
wirowanie krwi pobranej z żyły
Etap I - pobranie krwi. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły (krew nie musi być pobrana na czczo).
Etap II - otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego. Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
pojemnik do otrzymania PRP
Etap III - podanie koncentratu bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza:
z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii - wersja MESO; następuje pobudzenie skóry do autoregeneracji i wyraźne jej odmłodzenie;
liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry - technika VOLUMA.

Jak działają czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym?
pobudzają procesy regeneracji tkanek;
pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu;
wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych);
aktywują mezenchymalne komórki macierzyste.
Kiedy stosować zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego?
występują oznaki starzenia: zmarszczki, fałdy, bruzdy, kurze łapki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry;
skóra jest zmęczona, wysuszona, słabo napięta, jej kolor nie jest jednakowy;
chcemy, aby skóra szybciej się goiła i regenerowała po zabiegach;
potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku;
poszukiwane są produkty naturalne lub są uczulenia na inne produkty.

EFEKTY ZABIEGU PRP
pobudzenie skóry do autoregeneracji i wyraźne jej odmłodzenie
rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni;
korekcja zmarszczek;
wypełnianie blizn po trądziku;
łysienie typu męskiego;
regeneracja skóry po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej;
poprawa wyglądu policzków, fałdów nosowo-wargowych;
rewitalizacja delikatnej okolicy oczu - "kurze łapki", cienie.
czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym
PRZECIWWSKAZNIA DO ZABIEGU:
choroby krwi;
ciąża i laktacja;
choroba nowotworowa;
leczenie antykoagulantami.
Bezpieczeństwo
Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań. Poprawnie przygotowane osocze bogatopłytkowe jest preparatem autologicznym i jako takie nie jest źródłem zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby, HIV czy jakichkolwiek innych zakażeń. Również nie ma ryzyka nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych.powrót
STUDIO URODY, ul. Wegi 22/2, 80-299 Gdańsk, tel. kom. 603-217-604
Serwis www.galland.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie; więcej informacji w polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności, zamknij informację.