Mezoterapia igłowa - silne odmłodzenie, regeneracja skóry
Czym jest mezoterapia?
To metoda wykorzystywana od lat, polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę.
Mezoterapia kosmetyczno - estetyczna polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie przygotowanych przez laboratorium sterylnych koktajli antiaging, poliwitamin, mieszanek na bazie medycznego kwasu hialurunowego lub medycznego kwasu hialuronowego w czystej postaci.
Mezoterapia kosmetyczno - estetyczna polega na wstrzykiwaniu w skórę określonych substancji przy pomocy pistoletu do mezoterapii. W pistolecie do mezoterapii wykorzystuje się mikro iniekcje, których głębokość i ilość wstrzykiwanej substancji są ściśle kontrolowane przez urządzenie.
Istotą mezoterapii jest wykonanie kilku zabiegów w serii (zazwyczaj 5 zabiegów) oraz kilku zabiegów przypominających rocznie.
Co daje mezoterapia? Jakich efektów można się spodziewać?
Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Można jedynie powiedzieć, ze oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry. Przy pomocy mezoterapii możemy również usunąć cellulit, miejscowo nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową.
W zależności od wykorzystywanego preparatu to jedyna, wspaniała i najbardziej skuteczna metoda:
- rewitalizująca skórę;
- regenerująca skórę;
- przeciwzmarszczkowa;
- hamująca wypadanie włosów oraz pobudzająca ich porost;
- odmładzająca skórę;
- oddziałującą na ochronę (fotostarzenie skóry);
- przeciwtrądzikowa.
Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach ujędrniających, nawilżających i odmladzajacych.
- starzenie się skóry - poprawia jędrność, elastyczność, napięcie i nawilżenie skóry; spłyca drobne zmarszczki, poprawia owal twarzy;
- cellulit i rozstępy - bardzo dobre efekty w terapii łączonej z masażem lub endermologią (zaleca się wykonanie 6 - 12 zabiegów w okresie 2 miesięcy);
- wypadanie włosów - w koktajlach leczniczych miesza się preparaty poprawiające mikrokrążenie skóry głowy, stymulujące odrost włosów;
- spłycanie blizn potrądzikowych.
- alergia;
- ciąża, okres karmienia piersią;
- cukrzyca;
- stany zapalne na skórze, opryszczka;
- skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień);
- choroba nowotworowa;
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych.
Kilka dni przed zabiegiem zaleca się wcierać w skórę preparat z witaminą K. Uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę.