Odmładzanie i lifting z zastosowaniem nici PDO


Nici PDO
Informacja o metodzie
Innowacyjna metoda walki z upływem czasu polega na podskórnej implementacji wchłanialnych nici liftingujących PDO (zbudowane z polidioksanonu). Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa 15 – 40 minut (w zależności od ilości obszarów poddawanych zabiegowi liftingu i biostymulacji), nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku godzin lub dni. Dodatkowo można je aplikować niemal na całym ciele – tak delikatnych i wszechstronnych nici jeszcze nie było!
Nici PDO wzmacniają skórę i unoszą ją, dając naturalny efekt natychmiastowego liftingu. Nowe nici PDO są całkowicie bezpieczne dla organizmu, wchłaniają się do 7 miesięcy, a rezultaty zabiegu utrzymują się do 2 lat!
Zabieg przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, u których wskazana jest poprawa napięcia, lekkiego liftingu twarzy, szyi, dekoltu, oraz modelowanie wybranych partii ciała takich jak ramiona, biust, brzuch, nogi, pośladki.
Implementacja nici PDO
W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz miejsca implantacji, dobierane są nici w odpowiednim rozmiarze i rodzaju. Nici za pomocą bardzo cienkiej igły wprowadzane są podskórnie w określone partie twarzy lub ciała, a następnie bardzo delikatnym i ostrożnym jej wycofaniu, dzięki czemu nici umieszczone na igle pozostają w tkance. Pozostawione nici są rozpuszczalne i stymulują sieci kolagenowe tkanki podskórnej, która przywraca wsparcie i elastyczność skóry (nici nie są widoczne).
Należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10-14 dniach i trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7 miesięcy).

Nici PDO wzmacniają i unoszą skórę
Wskazania do zabiegu:
Efekty zabiegu
W trakcie licznych badań klinicznych stwierdzono, że polidioksanon jest substancją pobudzającą w tkankach proces neokolagenazy – stymuluje produkcję nowego kolagenu, odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Dodatkowo stymuluje fibroblasty, powodując pobudzenie syntezy elastyny odpowiedzialnej za sprężystość i elastyczność skóry. Dzięki tym mechanizmom skóra po wprowadzeniu nici PDO staje się bardziej jędrna, elastyczna i bardziej nawilżona.
Przeciwwskazania do zabiegu:
Jak przygotować się do zabiegu?
Dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę i wszelkie leki, które zmniejszają krzepliwość krwi. Kilka dni przed zabiegiem zaleca się wcierać w skórę preparat z witaminą K. Uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
Pielęgnacja po zabiegu
Jak po każdej iniekcji igłą, mogą pojawić się: obrzęk i drobne zsinienia, czasami można wyczuć pod palcami stwardnienie skóry przez zaimplementowane nici PDO – wszystkie niedogodności ustępują po kilku dniach. Jeżeli pojawiły się siniaki, można je smarować żelem przyspieszającym ich znikanie, np. Auridermem, Reparilem. Po zabiegu należy 2 razy dziennie smarować skórę kremem kojącym np. Cicalfatem, Cetaphilem masując okolicę, gdzie został podany preparat. Wymagane są staranne zachowania higieniczne.

Odmładzanie i lifting z zastosowaniem nici PDO