Top Secret z podciśnieniem to najnowsze urządzenie, którym możemy wykonać zabiegi niechirurgicznego liftingu twarzy, redukcji zmarszczek, blizn (w tym blizn potrądzikowych), rozstępów oraz do przestrzennego zagęszczania i ujędrniania skóry, dzięki wielokrotnemu działaniu na kolejne warstwy skóry. Rewelacyjne efekty zabiegowe osiągamy również u osób z rozszerzonymi porami i z problemem łojotokowym, a także z nadmierną potliwością. Urządzenie posiada głowicę do zabiegów inwazyjnych z igłami o zagęszczeniu: 10pin/25pin/64pin. Trzy różne rodzaje kartridżów pozwalają na możliwość indywidualnego dobrania intensywności zabiegu do miejsca oraz potrzeb skóry.
Czym jest radiofrekwencja?
Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych i dzięki temu indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu. Podczas zabiegu głowica delikatnie zasysa skórę a następnie bardzo cienkie mikroigły wprowadzane są w tkankę na wybraną głębokość: od 0,5 do 3 mm. Tu dochodzi do emisji fali radiowej, która nagrzewa krótko lecz bardzo silnie tkankę na końcu igieł, bez przegrzania powierzchni skóry i bez ryzyka poparzeń. Po emisji fali igły natychmiast wycofują się ze skóry. Na każdym z poziomów skóry powstają zarówno punkty koagulacji, tzn. małe ogniska o bardzo wysokiej temperaturze, jak i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling podskórnego kolagenu. Wprowadzenie igieł w skórę na kilka poziomów, pozwala osiągnąć przestrzenny efekt ujędrnienia skóry. Efekty:
Radiofrekwencja igłowa pozwala uzyskać widoczne efekty przy jednoczesnej stosunkowo niewielkiej inwazyjności. Dzięki dokładnej regulacji nie tylko głębokości, ale również czasu oraz intensywności nagrzewania tkanek, zabieg jest wyjątkowo bezpieczny, ale dający spektakularne rezultaty. Istotne jest również to, że podczas zabiegu każda warstwa skóry jest nagrzewana równomiernie. Wyjątkową zaletą RF mikroigłowego jest zastosowanie vacuum oraz tytanowych igieł. Daje to możliwość bezpiecznego i precyzyjnego wykonywania zabiegów nawet na górnej i dolnej powiece, jak również na skórach wrażliwych i naczyniowych. W przypadku delikatnej okolicy powieki górnej i dolnej efektem zabiegu będzie zmniejszenie wiotkości skóry, przepuklin tłuszczowych, obrzęków oraz cieni pod oczami. Na skórze naczyniowej poza jej zagęszczeniem zauważalna jest redukcja naczyń oraz rumienia.
Wskazania do zabiegu:
wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu;
korekta owalu twarzy, opadające policzki tzw. chomiki;
redukcja zmarszczek i głębokich bruzd (również w trudno dostępnych miejscach: warga górna, powieki);
poszerzone pory;
przebarwienia;
skóra potrądzikowa;
skóra naczyniowa;
rozstępy;
cellulit;
ujędrnianie i zagęszczanie skóry (twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion, okolic nad kolanami);
leczenie nadpotliwości.
Przeciwwskazania do zabiegu:
choroby autoimmunologiczne;
ciąża oraz okres karmienia piersią;
czynne infekcje;
metalowe implanty i rozrusznik serca;
zaburzenia onkologiczne w trakcie leczenia oraz do 5 lat po jego zakończeniu.
Czas trwania zabiegu:
twarz – około 60 minut;
okolica oka, podbródka – około 30 minut.
Wymagana ilość zabiegów:
Dla uzyskania najlepszych rezultatów wykonuje się kilka zabiegów (2-4 w zależności od kondycji skóry), ale RF mikroigłowa daje znaczną poprawę już po pierwszym razie. Na całkowity efekt czekamy 3 - 4 miesiące.
Zabieg można wykonywać cały sezon. W zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjent może zaobserwować delikatny obrzęk i zaróżowienie skóry. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej może wymagać 1-3 dni okresu rekonwalescencji. W kolejnym dniu można nakładać makijaż.
Czym są stymulatory tkankowe? Są nowoczesnymi preparatami służącymi do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. W zależności od rodzaju skóry, stosuje się odpowiedni stymulator tkankowy, który może zawierać: hydroksyapatyt wapnia, kwas hialuronowy, atelokolagen, kwas L-polimlekowy, kolagen oraz wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Produkty mają zatem różny mechanizm działania, wskazania i obszar leczenia. Stosowanie iniekcyjne również może różnic się technikami, a poszczególne stymulatory odznaczają się różnymi rezultatami i czasem ich utrzymywania. Bez względu na wiek, płeć i rodzaj skóry. Idealny dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia. Stymulatory tkankowe przywrócą blask, optymalne i dogłębne nawilżenie.
NUCLEOFILL
Przeznaczenie: Dla każdego kto chce zahamować lub cofnąć procesy starzenia się skóry na poziomie komórkowym. Mamy zapewnioną głęboką odnowę i biostymulację skóry. Nucleofil wykorzystuje dobroczynne właściwości wysokooczyszczonych, długołańcuchowych polinukleotydów. Są one budulcem DNA, RNA, ale także koenzymów – w tym koenzymu Q10 stosowanego od lat w kosmetykach antystarzeniowych. Substancje te występują powszechnie w naturze. Korzyści płynące z terapii polinukleotydami jest wiele. Są to:
Lifting - zastosowanie produktu sprawia, że pobudzone do działania zostają receptory fibroblastów. Następnie dochodzi do wytwarzania nowego kolagenu typu I oraz elastyny, których efektem jest dużo lepiej zagęszczona i ujędrniona skóra.
Antyoksydacja - na tym etapie polinukeotydy znajdujące się w środowisku pozakomórkowym pomagają w usuwaniu wolnych rodników, a co za tym idzie, skutecznie redukują poziom stresu oksydacyjnego w skórze.
Nawilżenie - ostatni etap, podczas którego po raz kolejny ważną rolę pełnią polinukeotydy znajdujące się w macierzy pozakomórkowej (ECM). Ich zadaniem jest wiązanie wody, a więc zapewnienie widocznego nawodnienia skóry.
Wskazania: Zabieg może być wykonywany niezależnie od rodzaju skóry oraz wieku. Należy jednak pamiętać, że przeznaczony jest dla osób, które chcą spowolnić proces starzenia i sprawić, że cera stanie się jędrna, napięta i odzyska dawny blask. Nukleofill skutecznie regeneruje skórę, nawilża, ale także ją rewitalizuje i ma działanie przeciwstarzeniowe. Zauważalna jest również poprawa owalu twarzy oraz redukcja drobnych zmarszczek.
Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią;
opryszczka;
uczulenie na składniki preparatu;
choroby autoimmunlogiczne.
Wymagana ilość zabiegów: W przypadku biostymulatorów, efekt narasta wraz z upływającym czasem, a najlepsze rezultaty osiąga się po serii zabiegów. Optymalna seria to 3, 4 zabiegi, co 2 - 4 tygodnie.
Okres rekonwalescencji: Działania niepożądane w miejscach wkłucia to: niewielki obrzęk, niekiedy siniaki, utrzymywanie się niewielkich, wyczuwalnych grudek 2 - 4 dni. Nucleofill należy do grupy zabiegów lunchowych. Jego wykonanie jest niezwykle szybkie, a tuż po przeprowadzeniu procedury można natychmiast wrócić do codziennych czynności. Może być stosowany u alergików.
Efekty: Nukleofill stymuluje skórę do naturalnej odnowy i regeneracji. Dodatkowo doskonale utrzymują odpowiednie nawilżenie skóry i przeciwdziała wolnym rodnikom. Na efekt końcowy zabiegu stymulatorem tkankowym należy poczekać około 1,5 miesiąca od wykonania zabiegu. Jest to podyktowane faktem, że stymulatory mają za zadanie pobudzić skórę do naturalnej regeneracji i samoodnowy poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu ostateczny rezultat utrzymuje się znacznie dłużej.
JALUPRO
Preparaty z linii JALUPRO® to wynik wieloletnich badań włoskiej firmy Professional Derma. Opatentowana formuła, oparta na wysokim stężeniu kwasu hialuronowego i kompleksu aminokwasów, dostarcza komórkom skóry wyselekcjonowane składniki, których potrzebują do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Po zastosowaniu JALUPRO® skóra jest odpowiednio nawilżona i odżywiona, dzięki czemu staje się bardziej elastyczna i napięta. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu.
Zabieg z preparatem JALUPRO® przeznaczony jest:
dla skóry z oznakami starzenia i fotostarzenia;
do korekcji niezbyt głębokich zmarszczek;
do leczenia blizn potrądzikowych;
do leczenia rozstępów.
JALUPRO® stosowany jest również jako terapia odżywiająca skórę przed i po inwazyjnych zabiegach estetycznych, takich jak: terapia laserowa, thermage, zabiegi chirurgii plastycznej czy peelingi medyczne.
Zalety JALUPRO®:
wysokie stężenie kwasu hialuronowego;
opatentowany kompleks aminokwasów (glicyna, prolina, leucina, lisyna) - stymuluje syntezę kolagenu i obniża szybkość jego degradacji;
poprawia gęstość i elastyczność skóry;
indukuje chemotaksję i namnażanie fibroblastów;
przyspiesza procesy gojenia;
przyspiesza o 40% procesy zdrowienia po zabiegach inwazyjnych.
Przebieg zabiegu Ten nowoczesny preparat wstrzykiwany jest bardzo cienka igłą w okolice wymagające korekcji. Zabieg wykonuje się w serii 4-6 , co 2 tygodnie. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, w miejscu wstrzyknięcia preparatu powstają drobne grudki, które wchłaniają się w ciągu 1-4 godzin.
Efekty:
odżywienie komórek skóry;
nawilżenie o przedłużonym działaniu;
długotrwała stymulacja receptorów w komórkach skóry;
początkowy efekt wypełnienia tkanek.
Kompozycja składników zawartych w JALUPRO® pozwala na niezwykle szybką i efektywną regenerację skóry i uzupełnienie terapii inwazyjnych, które zawsze powodują zapotrzebowanie komórek skóry na składniki odżywcze. Kwas hialuronowy i kompleks aminokwasowy w najbardziej efektywny sposób odżywia fibroblasty i wspomaga fizjologiczną syntezę kolagenu. Rezultaty w postaci nawilżenia skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu, a całkowity efekt jędrności, zdrowej i elastycznej skóry uzyskuje się po sześciu miesiącach.
Zalecenia pozabiegowe
Po zabiegu pozostają na skórze drobne zaczerwienienia od ukłuć. Zdarza się też, że w miejscach ukłuć zostają niewielkie ślady lub siniaczki, które można przykryć podkładem; możesz też spodziewać się lekkiego zaczerwienienia lub obrzęku.
Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią;
nieuregulowana cukrzyca;
choroby nowotworowe;
choroby skóry w miejscu iniekcji (wirusowe, bakteryjne);
alergie;
przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych.
PEPTIDYAL
Przeznaczenie Jest to wysoko stężony kwas hialuronowy z kompleksem aminokwasów. Bioregeneracja skóry wysoko stężonym kwasem hialuronowym z kompleksem aminokwasów zwalcza oznaki starzenia się skóry, która wymaga wsparcia jej procesów metabolicznych i komórkowych. Badania naukowe udowodniły, że aminokwasy razem z kwasem hialuronowym wspierają procesy bioregeneracji skóry.
Wskazania Peptidyal jest proponowany dla każdego typu skóry jako idealny preparat do walki z każdym rodzajem zmarszczek, wiotkością skóry twarzy i ciała. Poprawia gęstość skóry, daje efekt liftingujący, wygładza zmarszczki, poprawia kontur twarzy, nawilża i odżywia skórę.
Przeciwskazania:
ciąża;
alergia;
cukrzyca (niewyrównana);
stany zapalne skóry;
opryszczka;
skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców);
terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi;
choroba nowotworowa;
choroby o podłożu autoimmunologicznym.
Wymagana ilość zabiegów Faza terapeutyczna: 4 zabiegi w odstępach 2-3 tygodniowych. Faza podtrzymująca: 2-3 serie w roku.
Efekty Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta.
Moda na opaleniznę nie zmienia się od lat, a zainteresowanie delikatnie przyciemnioną skórą wzrasta wiosną, kiedy odkrywamy nasze ciało. Zapraszamy na zabiegi opalania natryskowego (Airbrush Tanning) firmy Fake Bake - światowego lidera wśród samoopalaczy. Opalenizna kojarzy się z atrakcyjnością i młodym wyglądem. Pamiętajmy, że zbyt częste opalanie w solarium, podobnie jak wystawianie skóry na promienie słoneczne, powodują przedwczesne starzenie i choroby skóry (poparzenia, przebarwienia, podrażnienia znamion skórnych, a także rozwój różnych nowotworów skóry). Pracujemy na najwyższej klasy sprzęcie i produktach, których formuła oparta jest wyłącznie na naturalnych składnikach - opalenizna jest równomierna i trwała, a skóra maksymalnie odżywiona. Nie musisz się już martwić o poparzenia, zaczerwienienia, smugi czy też inne niedoskonałości.
Dlaczego?
Jest bezpieczną metodą opalania, można stosować u kobiet w ciąży.
Daje natychmiastowy efekt.
Dopasowuje się do różnych karnacji i typów skóry.
Składniki pochodzenia naturalnego nie zawierające parabenów.
Po opalaniu natryskowym skóra jest nawilżona, dobrze odżywiona.
Przed zabiegiem:
nie używaj innych produktów opalających na tydzień przed zabiegiem;
wykonaj beztłuszczowy peeling całego ciała 24h przed zabiegiem; specjalnie dedykowany jest do tego nasz kokosowy peeling Fake Bake;
depilację wykonaj na 1 – 2 dni przed zaplanowaną wizytą, dzięki czemu unikniesz ciemniejszych "kropeczek";
jeżeli masz tendencję do rozszerzonych porów – weź prysznic na 4 do 6 godzin przed zabiegiem i zakończ go zimną wodą;
skóra powinna być oczyszczona z makijażu, dezodorantu, perfum, balsamu i innych kosmetyków, które mogą stanowić barierę i powodować nieprawidłowe wchłanianie produktu;
w dniu zabiegu zalecamy założyć ciemne, luźne rzeczy;
umów się na zabieg 2 – 3 dni przed planowanym wydarzeniem, aby mieć pewność, że opalenizna pięknie się rozwinie;
jeśli planujesz inne zabiegi kosmetyczne – umów się na nie przed opalaniem natryskowym.
Po zabiegu:
wskazane by pierwszą kąpiel wziąć po kilku godzinach od zabiegu;
nawilżaj skórę balsamem – minimum dwa razy dziennie;
nie wykonuj peelingu przez najbliższe dwa tygodnie, jeśli zależy ci na długotrwałej i intensywnej opaleniźnie;
unikaj kąpieli w chlorowanej wodzie, wizyt w saunie, jacuzzi i zbyt mocnego pocierania skóry - doprowadzisz do szybkiego usunięcia opalenizny.
Przeciwwskazania:
alergie skórne;
wypryski;
skaleczenia i trudno gojące się rany;
nadmierna potliwość;
astma.
Utrzymanie się opalenizny
Rezultat widać od razu, ale kolor utrwala się do 12 godzin po wizycie. W tym czasie zaleca się noszenie szerokich i ciemnych ubrań. Warto dodać, że nie musisz decydować się na pokrycie opalenizną całego ciała. Masz możliwość wybrania tylko konkretnych partii: twarzy, szyi i dekoltu, od pasa w górę i od pasa w dół. Decyzja należy do ciebie. Opalenizna utrzymuje się 7-10 dni. Trwałość zależy od dbałości o skórę. Regularne nawilżanie skóry, spowoduje, że barwnik będzie schodził równomiernie i nie pozostawiając plam.
Efekt pięknej opalenizny można podtrzymać na dłużej stosując dodatkowo balsamy brązujące. Po zabiegu opalania natryskowego można się opalać na słońcu czy w solarium. Trzeba jednak zachować dodatkowe środki ostrożności i stosować regularnie kremy z wysokim filtrem. Tylko w taki sposób możemy uchronić się przed oparzeniem słonecznym lub w solarium. Koszt aplikacji na całe ciało 100 zł
Absolutna nowość z wykorzystaniem LASERA Q - SWITCH WIZZARD™ LestheSone. Zabieg stał się koniecznością, a Klientki włączają go do swojej comiesięcznej rutyny pielęgnacji skóry. Laserowy peeling węglowy jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry, można go wykonywać o każdej porze roku i nie wymaga czasu rekonwalescencji. Został zaprojektowany, aby pomóc odmłodzić Twój wygląd, zmniejszając oznaki starzenia lub zniszczonej skóry. Koryguje również nierówną pigmentację skóry oraz poprawia wygląd porów, trądziku i blizn. Delikatnie złuszcza, więc pozostawia bardziej miękką, gładszą teksturę skóry, co daje promienny jej wygląd. Zabieg polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności skóry, zagłębienia, pory i absorbują energię światła laserowego. Rezultat to oczyszczone i zwężone pory skóry, zmniejszenie stanów zapalnych, ujednolicony koloryt, stymulacja produkcji kolagenu, stymulacja komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum. Wskazania:
ziemista lub szorstka cera;
rumień, naczynka;
blizny potrądzikowe;
przebarwienia wszystkich typów;
wszystkie rodzaje trądziku pospolitego;
wągry, pryszcze, krostki i grudki;
rozszerzone pory;
nadmierny łojotok;
pozbawiona elastyczności skóra na skutek fotostarzenia;
skóra z oznakami starzenia;
drobne zmarszczki.
Efekty po zabiegu:
gładsza, bardziej miękka skóra;
poprawiony wygląd drobnych zmarszczek;
zmniejszone blizny potrądzikowe i przebarwienia;
wyrównany koloryt skóry;
poprawiona tekstura skóry;
młodzieńcza, promienna skóra.
Ilość zabiegów: Zaleca się wykonanie 6 zabiegów w serii (zabieg raz w miesiącu). Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaróżowiona i napięta. Po zabiegu nie wolno opalać skóry. Należy dokładnie nawilżać skórę oraz stosować kremy z ochronnym filtrem UV.
Przeciwwskazania:
ciąża i karmienie piersią;
świeża opalenizna;
cukrzyca;
choroby tkanki łącznej;
choroba nowotworowa, radioterapia lub chemioterapia;
alergia na znieczulenie miejscowe, antybiotyk lub inny podawany lek;
suplementy diety mogących zawierać substancje światłouczulające (np. dziurawiec, skrzyp, pokrzywa, duże ilości nagietka, rumianku);
antybiotykoterapia;
skóra wrażliwa na światło lasera;
zaburzenia psycho-neurotyczne, także uzależnienie od alkoholu i narkotyków.
Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody tradycyjne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy metodach tradycyjnych oraz co jest niezwykle ważne, zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Za pomocą lasera Q-SWITCH można usuwać tatuaże profesjonalne, amatorskie, pourazowe oraz makijaż permanentny. Laser Q-SWITCH posiada końcówki emitujące światło o różnych długościach fali:
1064 nm do usuwania ciemnych tatuaży (czarnych, szarych, granatowych);
532 nm do usuwania tatuaży czerwonych.
Opis zabiegu: Laserowe usuwanie tatuażu jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, którym wykonane tatuaże już się znudziły lub po prostu zaczęły wyglądać nieestetycznie. Stosowany laser charakteryzuje się bardzo gęstą wiązką promienia, która powoduje rozbicie cząstek pigmentu na mniejsze fragmenty. Są one na tyle małe, że mogą być bezpiecznie wchłonięte i wydalone przez organizm. Całkowite usunięcie tatuażu może wymagać przeprowadzenia kilku sesji. Wybielenie tatuażu będzie widoczne już po pierwszym zabiegu. Podczas zabiegu odczuwalne jest niewielkie pieczenie. Aby zapobiec przegrzaniu naskórka oraz zmniejszyć dolegliwości, stosuje się różne formy chłodzenia skóry – zimny żel, strumień zimnego powietrza.
Ilość zabiegów:
Czas trwania zabiegu zależy od rozmiarów tatuażu lub przebarwienia i może wynosić od 5 do 60 minut. Usunięcie tatuażu podczas jednego zabiegu jest praktycznie niemożliwe. Aby całkowicie usunąć tatuaż należy wykonać kilka zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych ilość niezbędnych do usunięcia tatuażu zabiegów zależy od bardzo wielu czynników:
koloru lub ilości występujących kolorów tatuażu;
wielkości, głębokości, typu barwnika;
koloru skóry;
indywidualnej reakcji na laser (rola układu immunologicznego).
Przeciwwskazania:
cellulitis;
łuszczyca;
liszaj;
niewydolność nerek (ostra lub przewlekła);
nowotwór złośliwy;
stwardnienie rozsiane;
immunosupresja;
blizny;
niektóre leki (np. Accutane);
choroby naczyniowe;
bielactwo;
cukrzyca;
małopłytkowość;
choroby naczyń obwodowych;
anemia;
zaburzenia krzepliwości krwi;
reumatoidalne zapalenia stawów;
zaburzenia psychiczne;
choroby przewlekłe.
Zalecenia pozabiegowe: Nawracające przebarwienia wymagają jedynie pełnej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50) przez cały czas leczenia, oraz do 6 miesięcy po zakończeniu. Minimalne i łatwe do ukrycia zaczerwienienia mogą się utrzymywać do 3-4 dni po zabiegu. W miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 2-3 tygodniach. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.
Najnowszy laser frakcyjny CO2 Perfectus™ S.T.S. o wyjątkowo wysokiej mocy wyjściowej. To wyjątkowe urządzenie łączące funkcje klasycznego lasera CO2 z funkcją frakcjonowania (możliwość pracy z zastosowaniem ultrapulsu oraz w trybie frakcyjnym). Niewątpliwym atutem lasera jest wykorzystanie 4 systemów pracy:
CUT SYSTEM;
FRACTIONAL SYSTEM;
ENDO VAGINAL SYSTEM;
3D SYSTEM.
Dzięki temu mamy możliwość wykonania zarówno zabiegów usuwania znamion skórnych, głębokiego resurfecingu skóry, powierzchownych peelingów oraz zabiegów wewnętrznego bezinwazyjnego działania bez uszkodzenia śluzówki.
choroby autoimmunologiczne – niektóre choroby nowotworowe;
choroby pęcherzowe skóry;
ciąża i okres karmienia piersią;
cukrzyca;
epilepsja;
fotodermatozy;
kolagenozy;
leczenie antybiotykami;
łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu;
nowotworowe i przednowotworowe zmiany na skórze;
opalanie, stosowanie filtrów słonecznych (14 przed i po zabiegu);
opalona skóra (14 dni po opalaniu);
opryszczka;
przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu;
skłonność do powstawania bliznowców;
skłonność do przebarwień;
stany zapalne skóry;
stosowanie kremów samoopalających;
stosowanie peelingów (14 dni przed zabiegiem);
terapie doustne retinoidami oraz izotretinoiną lub steroidami;
zaburzenia krzepnięcia krwi;
zaburzenia sensoryczne;
zakażenia grzybiczne.
Efekty zabiegu:
lifting skóry;
zagęszczenie skóry;
ujędrnienie;
redukcja rozstępów;
redukcja blizn;
wygładzanie skóry;
redukcja przebarwień.
Efekty terapii widoczne są już bezpośrednio po zabiegu – skóra jest wygładzona i napięta. Natomiast po upływie około 2-5 miesięcy następuje poprawa jej jakości i gęstości. Zabieg wykonuje się na obszarach: cała twarz, okolice oczu/ kurze łapki, okolice ust/ zmarszczki palacza, owal twarzy, szyja, ramiona, dłonie, brzuch (szczególnie polecany dla kobiet po ciąży i dla osób po dużej utracie wagi), uda, kolana, pośladki. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny, nie narusza otaczających tkanek, naczyń krwionośnych ani nerwów. Systematyczne korzystanie z zabiegów odmładzania laserowego w sposób widoczny poprawia wygląd skóry i odejmuje jej nawet 10 lat.
Częstotliwość zabiegów Aby uzyskać najlepsze efekty, należy wykonać od 1 do 5 zabiegów w zależności od miejsca i stanu skóry pacjenta. Serię zabiegów wykonuje się najczęściej w odstępach 5-6 tygodni. Znieczulenie Miejscowe
Peeling laserowy to idealna alternatywa dla peelingów medycznych i dermabrazji. Złuszczanie naskórka to najpowszechniej stosowana metoda pielęgnacji. Jej popularność wynika z tego, że jest niezwykle skutecznym i sprawdzonym sposobem na odświeżenie skóry, poprawę jej funkcjonowania, redukcję niedoskonałości, a także receptą na młodą skórę przez lata, czyli prewencję antystarzeniową. Peeling laserowy to nowoczesny, niezwykle precyzyjny i bezpieczny sposób na pobudzenie powierzchniowej regeneracji naskórka. Na czym polega peeling laserowy? Światło lasera powoduje odparowanie naskórka, w wyniku czego następuje jego złuszczanie, uruchomione zostają procesy regeneracji, dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu.
Przygotowanie do zabiegu Na miesiąc przed zabiegiem peelingu laserowego nie należy opalać się, ani korzystać z solarium. Jeśli przyjmujesz leki/zioła fotouczulające, sterydy, retinoidy - odstaw je w odpowiednim czasie, wskazanym przez lekarza. Nie korzystaj minimum przez tydzień przed zabiegiem z kosmetyków, które zawierają substancje fotouczulające i retinol. Przez minimum 7 dni przed zabiegiem nie wykonuj peelingów (także tych domowych). Po zabiegu Zaraz po peelingu laserowym skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta – te niedogodności mijają po kilku godzinach lub dniach w zależności od intensywności peelingu. Przez kilkanaście minut po zabiegu możesz odczuwać pieczenie, podobne do pieczenie po nałożeniu peelingu chemicznego. 2-3 dni po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać. Pod żadnym pozorem nie przyspieszaj procesu złuszczania się naskórka, zrywając go! Twarz należy myć delikatnie łagodnymi środkami i używać kremów wskazanych przez personel zabiegowy. Zaleca się, aby przez 2 tygodnie po zabiegu nie korzystać z sauny, basenu, gorących kąpieli, a przez 4 tygodnie należy zachować szczególną ostrożność w eksponowaniu skóry na słońce – chroń ją filtrami SPF 50+.
Przeciwwskazania:
przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegu;
stany zapalne skóry w miejscu zabiegu;
ciąża i karmienie piersią;
stosowanie terapii lekami światłouczulającymi (m.in. retinoidy) oraz leczenie izotretinoiną (także 6 miesięcy po zakończeniu terapii);
przyjmowanie ziół fotouczulających (np. dziurawiec);
leczenie sterydami (doustnie i zewnętrznie);
aktywna faza niektórych chorób skóry (łuszczycy, AZS);
padaczka;
zaburzenia krzepnięcia krwi;
nieuregulowane schorzenia: cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krwionośnego;
niektóre schorzenia hormonalne;
antybiotykoterapia na 1 miesiąc przed zabiegiem;
świeża opalenizna (do 1 miesiąca przed zabiegiem);
skłonność do tworzenia się bliznowców, zaburzenia gojenia;
choroby nowotworowe;
AIDS, HIV;
żółtaczka typu B i C;
bardzo sucha i wrażliwa skóra.
Matrigen Meso BB to światowej sławy serum stosowane do trwałego rozświetlania skóry i maskowania jej niedoskonałości. Innowacyjna formuła nasycona naturalnymi pigmentami, pozwala na uzyskanie efektu niezmywalnego makijażu i trwałego efektu promiennej i rozświetlonej skóry przez cały rok. Dzięki wprowadzeniu w skórę cząsteczek pigmentu i tzw. highlightera, skóra nabiera zdrowego blasku i efektywnie odbija naturalne światło. Serum efektywnie zastępuje powszechny fluid koloryzujący i z powodzeniem zastępuje codzienny makeup. Matrigen Meso BB to również serum pielęgnacyjne, zawierające także wysoko stężony kwas hialuronowy oraz szereg składników odżywczych, potęgujących efekty terapii. Połączenie silnej rewitalizacji skóry i mechanicznego kamuflowania jej niedoskonałości gwarantuje efekt nieskazitelnej, rozpromienionej i zawsze wypoczętej skóry – teraz to możliwe i to na trwałe!
Efekty zabiegu:
trwałe rozświetlenie skóry i nadanie efektu glam-shine;
zniesienie szarości, matowości i zmęczenia skóry;
niwelowanie przebarwień, piegów i hiperpigmentacji;
Zabieg zalecany jest dla osób zmagających się z szarą, matową cerą i przebarwieniami.
Procedura zabiegu
Wprowadzenie produktu w skórę odbywa się w profesjonalnej procedurze estetycznej, polegającej na stosowaniu urządzenia mikroperforującego skórę i jednoczesnej aplikacji produktu, Dzięki powstającym w skórze mikronakłuciom preparat dyfunduje w dolne warstwy naskórka i powoduje jego trwałą pigmentację. Nadanie odpowiedniego kolorytu jest stopniowe, a do jego utrwalenia potrzeba ok 3-4 zabiegów. Efekty terapii są czasowe i pozbawione ryzyka niepożądanej modyfikacji koloru pigmentu w skórze. Ze względu na płytką aplikację Meso BB zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga czasu rekonwalescencji.
UltraZone to urządzenia wykorzystujące technologię HIFU – skupione ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które bezpośrednio dostarczą energię cieplną do skóry i tkanki podskórnej. Dzięki czemu może pobudzać i odnawiać kolagen skóry, a tym samym poprawiać strukturę i zmniejszać osłabienie skóry. Technologia HIFU nazwana liftingiem bez skalpela wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, która zagęszcza skórę, wyraźnie ujędrnia, prowadząc do podniesienia owalu twarzy. Jednym słowem przeciwdziała wpływom czasu i grawitacji.
Jak działa UltraZone?
Skupione ultradźwięki przechodzą swobodnie przez powierzchnię skóry i precyzyjnie doprowadzają energię do wymaganych punktów na głębokości skóry, w której tkanka lokalnie nagrzewa się. Powstaje natychmiastowy efekt podnoszenia skóry, a tym samym szybkie zniknięcie zmarszczek. Jednocześnie lokalne ochłodzenie stymuluje proces regeneracji skóry w każdym z tych punktów. Głębokość działania
HIFU stymuluje górną skórę, dolną skórę i podskórny układ mięśniowy (SMAS), bez jej uszkodzenia. Dużym atutem tej technologii jest fakt, że fale ultradźwiękowe nie uszkadzają w żaden sposób zewnętrznych warstw skóry w momencie przenikania przez nią (stąd też brak okresu rekonwalescencji po zabiegu). Na skórze może pojawić się zaczerwienienie, które znika po koło 30 minutach po wykonaniu liftingu. Proces dokładnie ogrzewa tkanki na wymaganej głębokości, a tym samym powoduje natychmiastowe jej podnoszenie. Jeśli nadamy fali odpowiednią częstotliwość, spowoduje w tkance tarcie, a przez to efekt przegrzania lub wręcz kontrolowanego poparzenia. Pojawia się ono w zasadzie tylko na końcu stożka tworzonego przez falę. Szeroka na 5-10 cm głowica ukierunkowuje ten stożek tak, że może sięgać 1,5 mm, 3 mm lub 4,5 mm w głąb tkanki. Przez pierwsze 1-2 mm skóry fala przechodzi, na odpowiedniej głębokości kumuluje się i powoduje podgrzanie. Takie punktowe poparzenia o średnicy 0,5-1 mm i na zadanej głębokości, robi się w odstępach 1-2 mm od siebie. Stymulują one regenerację tkanek i skracanie się włókien kolagenu. Nieduży efekt może być widoczny już bezpośrednio po zabiegu, bo włókna kolagenowe ulegają skróceniu, ale na właściwy rezultat liftingu, w postaci trwałej zmiany kształtu twarzy i napięcia policzków, trzeba zaczekać od kilku miesięcy do pół roku.
konturowanie ciała (redukcja miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej);
ogólna poprawa jakości skóry.
Przeciwwskazania Zabieg HIFU jest nieinwazyjny i bezpieczny dla większości osób. Dla osób często korzystających z zabiegów medycyny estetycznej ważne jest, że podczas zabiegu fale nie mogą przechodzić przez miejsca, w których użyty został kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy w bruzdach nie jest przeciwwskazaniem, ale albo trzeba te miejsca ominąć, albo kwas zniknie po zabiegu HIFU. Inne przeciwwskazania do zabiegu HIFU to:
ciąża;
nowotwory złośliwe;
przebyte udary mózgu;
choroby serca;
stany zapalne w miejscu zabiegu.
Procedura zabiegu Na oczyszczoną skórę nakładany jest preparat żelowy. Podczas zabiegu odczuwamy ciepło. Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Na skórze może wystąpić jedynie łagodny rumień, niewielki obrzęk, utrzymujący się do kilku dni. Efekty zabiegu Regeneracja skóry rozpoczyna się w trakcie zabiegu, ale proces trwa długo. Pierwsza faza jest leczeniem i trwa kilka dni. W tym okresie skóra jest wrażliwa na dotyk. W ciągu najbliższych trzech miesięcy, w drugiej fazie, w której powstaje nowy kolagen, wyniki są już widoczne. Ostatnia faza trwa do jednego roku, efektem zabiegu jest więc ujędrniona, napięta, wyraźnie odmłodzona i uniesiona skóra. Spektakularne i trwałe efekty, widzimy szczególnie w przypadkach wyjątkowo niskiej elastyczności skóry. Nie ma potrzeby powtarzania zabiegu (problem serii). Zabieg jest szybki (30-40 min – cała twarz). Brak konieczności wyłączenia się z normalnego trybu życia (zabieg bankietowy). Co ważne, metodę HIFU można zastosować po zabiegach intensywnie złuszczających (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja), przy zmianach trądzikowych, przy trądziku różowatym, na skórze opalonej.
Zalety nieinwazyjnego liftingu z HIFU:
zabieg wykonuje się jednorazowo, nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji;
pierwsze efekty są widoczne natychmiast po zabiegu;
efekty utrzymują się do 18 miesięcy;
fale ultradźwiękowe nie uszkadzają zewnętrznych warstw skóry w momencie przenikania przez nią;
miejsca zabiegowe – twarz, podbródek, szyja, dekolt, ciało i dłonie;
możliwość regulacji parametrów w celu optymalizacji efektów zabiegowych;
certyfikat CE gwarantuje bezpieczeństwo.
Piękne rzęsy przyciągają inne spojrzenia. Długie, podkręcone, gęste rzęsy sprawiają, że oczy wydają się większe, a spojrzenie nabiera głębi.
Zabieg jest całkowicie nieinwazyjną metodą liftingu, polegającą na podkręceniu i uniesieniu rzęs od samej ich nasady. Nakładamy preparat, umożliwiający swobodne modelowanie struktury rzęs. Pozwala on zmienić położenie związków cysteinowych (odpowiadających za naturalny wygląd rzęs), a tym samym odżywić włoski i odbudować ich strukturę. Następnym etapem jest podkręcenie rzęs przy użyciu niewielkich wałeczków lub silikonowych szablonów. Po 15-20 minutach zdejmuje się preparat i nakłada utrwalacz oraz oliwkę nabłyszczającą, które mają na celu przedłużyć efekt podkręcenia.
Lifting rzęs nie niszczy naturalnych rzęs Skład preparatów stosowanych podczas zabiegu trwałego podkręcania jest przyjazny dla rzęs - olej migdałowy, olej macadamia, olej jojoba, olej arganowy, olej szafranowy, hydrolizowana keratyna, kolagen roślinny, kwas hialuronowy, gliceryna, kwas linolowy, pentanol, witamina E, olejowa witamina C oraz witamina B6. Oznacza to, że włoski rzęs nie są obciążone, a efekt może utrzymywać się nawet do trzech miesięcy. Aktywne składniki wykorzystane w trakcie zabiegu wypełniają wszystkie szczelinki i nierówności rzęs, nawilżają je i pogrubiają, zawierają witaminy i minerały które działają odżywczo i regenerująco na włos.
Lifting rzęs – przeciwwskazania Lifting rzęs nie powinien być przeprowadzany u osób posiadających rzęsy bardzo słabe i kruche, a także u tych, których rzęsy są bardzo grube i sztywne.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Lifting rzęs + Botox:
całkowity brak rzęs lub nadmierne ich wypadanie;
choroby alergiczne oczu;
infekcje oczu – opryszczka, stany zapalne oczu, itp.;
jaskra, zaćma;
retinopatia cukrzycowa;
trichotillomania (nerwowe wyrywanie rzęs);
zapalenie spojówek;
zespół suchego oka.
Szkła kontaktowe nie są przeciwwskazaniem do aplikacji rzęs, należy je przed zabiegiem zdjąć.
Botox rzęs pomoże odzyskać twoim rzęsom ich naturalne piękno. Rzęsy będą nawilżone i zregenerowane. Botox składa się z efektywnych składników aktywnych, takich jak:
kwas hialuronowy, który charakteryzuje się dużym działaniem nawilżającym;
keratyna;
kolagen, który ma pozytywny wpływ na skórę powiek oraz rzęsy, sprawia, że rzęsy stają się elastyczne, gładkie i młode, chroni rzęsy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych;
pantenol zawiera witaminę B, konieczną dla nawilżenia;
tokoferol – antyoksydant o działaniu odmładzającym i przedłużającym cykl życia rzęs;
kąpać się, stosować różne preparaty oczyszczające (mydło, szampon);
korzystać z sauny, wykonywać wodne zabiegi;
kąpać się w słonej morskiej wodzie;
nosić soczewki;
nanosić tusz do rzęs i inne kosmetyki pielęgnacyjne.
Etapy zabiegu Lifting rzęs + Botox:
lifting – dzięki niemu rzęsy pięknie się podkręcają i wizualnie stają się dłuższe;
farbowanie, po którym rzęsy stają się czarne od nasady aż po końce;
naniesienie preparatu Botox Lashes – który odpowiada za wzmocnienie i regenerację.
Efekty zabiegów
Po zabiegu rzęsy są widocznie podkręcone, nawilżone, miękkie i błyszczące. Dzięki wprowadzeniu pigmentu możemy również wzmocnić ich kolor. Efekt ten utrzymuje się przez cały cykl życia rzęsy – nawet do 8 tygodni. Nie wszystkie rzęsy rosną w tym samym czasie, dlatego najlepszy efekt gęstych, długich rzęs powinien być widoczny przez 4 do 6 tygodni po zabiegu. W następstwie zabiegu nie występują ani uczulenie ani podrażnienie, nie licząc przypadków indywidualnej nadwrażliwości na preparaty używane do zabiegu. Brak uczucia ciężkości, dyskomfortu, zabieg ten nie zastąpi przedłużania rzęs.
Pielęgnacja rzęs po zabiegu? Aby efekt utrzymał się długo należy w ciągu 24 godzin po wykonanym zabiegu pamiętać żeby: