Studio Urody - profesjonalne zabiegi dla ciała i skóry, najnowsze technologie.

Lifting keratynowy rzęs + Botox

Piękne rzęsy przyciągają inne spojrzenia. Długie, podkręcone, gęste rzęsy sprawiają, że oczy wydają się większe, a spojrzenie nabiera głębi.
Oczy wydają się większe, a spojrzenie nabiera głębi.
Zabieg jest całkowicie nieinwazyjną metodą liftingu, polegającą na podkręceniu i uniesieniu rzęs od samej ich nasady. Nakładamy preparat, umożliwiający swobodne modelowanie struktury rzęs. Pozwala on zmienić położenie związków cysteinowych (odpowiadających za naturalny wygląd rzęs), a tym samym odżywić włoski i odbudować ich strukturę. Następnym etapem jest podkręcenie rzęs przy użyciu niewielkich wałeczków lub silikonowych szablonów. Po 15-20 minutach zdejmuje się preparat i nakłada utrwalacz oraz oliwkę nabłyszczającą, które mają na celu przedłużyć efekt podkręcenia.

Lifting rzęs nie niszczy naturalnych rzęs
Skład preparatów stosowanych podczas zabiegu trwałego podkręcania jest przyjazny dla rzęs - olej migdałowy, olej macadamia, olej jojoba, olej arganowy, olej szafranowy, hydrolizowana keratyna, kolagen roślinny, kwas hialuronowy, gliceryna, kwas linolowy, pentanol, witamina E, olejowa witamina C oraz witamina B6. Oznacza to, że włoski rzęs nie są obciążone, a efekt może utrzymywać się nawet do trzech miesięcy. Aktywne składniki wykorzystane w trakcie zabiegu wypełniają wszystkie szczelinki i nierówności rzęs, nawilżają je i pogrubiają, zawierają witaminy i minerały które działają odżywczo i regenerująco na włos.

Lifting rzęs – przeciwwskazania
Lifting rzęs nie powinien być przeprowadzany u osób posiadających rzęsy bardzo słabe i kruche, a także u tych, których rzęsy są bardzo grube i sztywne.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Lifting rzęs + Botox:
Szkła kontaktowe nie są przeciwwskazaniem do aplikacji rzęs, należy je przed zabiegiem zdjąć.

Botox rzęs
pomoże odzyskać twoim rzęsom ich naturalne piękno. Rzęsy będą nawilżone i zregenerowane. Botox składa się z efektywnych składników aktywnych, takich jak:
Po zabiegu Botox można:
Etapy zabiegu Lifting rzęs + Botox:
Efekty zabiegów
Rzęsy stają się elastyczne, gładkie i młode.
Rzęsy pięknie się podkręcają i wizualnie stają się dłuższe.
Po zabiegu rzęsy są widocznie podkręcone, nawilżone, miękkie i błyszczące. Dzięki wprowadzeniu pigmentu możemy również wzmocnić ich kolor. Efekt ten utrzymuje się przez cały cykl życia rzęsy – nawet do 8 tygodni. Nie wszystkie rzęsy rosną w tym samym czasie, dlatego najlepszy efekt gęstych, długich rzęs powinien być widoczny przez 4 do 6 tygodni po zabiegu. W następstwie zabiegu nie występują ani uczulenie ani podrażnienie, nie licząc przypadków indywidualnej nadwrażliwości na preparaty używane do zabiegu. Brak uczucia ciężkości, dyskomfortu, zabieg ten nie zastąpi przedłużania rzęs.

Pielęgnacja rzęs po zabiegu?
Aby efekt utrzymał się długo należy w ciągu 24 godzin po wykonanym zabiegu pamiętać żeby:

Rewitalizująca mezoterapia NCTF FILORGA

Zwalcza objawy starzenia, nawilża, ujędrnia i rozświetla skórę.
Firma FILORGA Laboratoires stworzyła pierwszy preparat do mezoterapii, który zwalcza objawy starzenia, nawilża, ujędrnia i rozświetla skórę, przywracając jej młody wygląd - młodsza skóra na dłużej.
Nasza skóra zmienia się wraz z upływem czasu, dlatego często używamy produktów kosmetycznych o działaniu przeciwstarzeniowym. Pomimo tego, głębokie warstwy skóry tracą swoje komponenty, między innymi kwas hialuronowy i kolagen. Braki w głębokiej warstwie mają wpływ na to jak wygląda nasza skóra na zewnątrz: jest wysuszona, poszarzała i pojawiają się na niej zmarszczki. Wszystko to sprawia, że twarz wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości. Najlepszym sposobem na utrzymanie dobrej jakości skóry i młodego wyglądu jest MEZOTERAPIA FILORGA.
Wskazania do zabiegu:
Działanie:
Aktywna regeneracja uszkodzeń skóry.
Składniki aktywne
Kwas hialuronowy oraz 53 składniki rewitalizujące.
Znakomicie opracowany skład chemiczny zapewnia wysoką jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u pacjenta. Kompleks NCTF® FILORGA, który zawiera kwas hialuronowy oraz 53 składniki rewitalizujące (witaminy, aminokwasy, koenzymy, antyoksydanty, minerały i kwasy nukleinowe) głęboko odżywia i rozświetla skórę oraz wygładza zmarszczki. Może być stosowany na twarz, dekolt i dłonie.
Ilość zabiegów
Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się od 3 do 5 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Iniekcje dodatkowe, dla podtrzymania efektu, zalecane są 1-2 razy na rok.
Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i niewielki obrzęk. Sporadycznie pojawia się zasinienie lub krwiak, co jest spowodowane uszkodzeniem drobnego naczynia w trakcie wprowadzania igły w tkankę. Wszystkie te objawy mają charakter nietrwały, przemijający i ustępują w ciągu kilku godzin lub dni od zabiegu.
Jak należy postępować po zabiegu?
Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna). Należy stosować filtry przeciwsłoneczne i zalecone przez lekarza preparaty regenerujące.
Działania zapobiegawcze
Na kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków wydłużających czas krwawienia takich jak: aspiryna, acard.
Przeciwskazania:
Efekty
Wyjątkowy zabieg, który znacząco poprawia jakość skóry, nawilżając ją i rozświetlając. Odżywczy preparat do mezoterapii stymuluje skórę od wewnątrz dla uzyskania naturalnego, nieprzerysowanego efektu poprawy jej jakości i gęstości oraz przywrócenia blasku.
Znacząca poprawa jakości skóry. Stymulacja skóry od wewnątrz.
Więcej informacji o mezoterapii igłowej

HydraZone - najnowszy system bezinwazyjnej i kompleksowej pielęgnacji skóry

Skuteczne, nieinwazyjne oczyszczenie skóry.
HydraZone to połączenie aż czterech technologii w jednym urządzeniu. Dzięki tak bogatemu wyposażeniu możemy zapewnić indywidualnie dobraną i kompleksową terapię każdej skórze oraz wpływać na skutki uboczne foto-starzenia się skóry. HydraZone pozwala w sposób skuteczny a zarazem nieinwazyjny oczyścić skórę, poprawić jej zagęszczenie, nawilżyć oraz wzmocnić witalność. Peeling wodorowy to idealne przygotowanie skóry do innych, bardziej inwazyjnych zabiegów np. laseroterapii.
HydraZone to system, który zawiera w swoim wyposażeniu:
Głowice do zabiegów HydraZone.
Terapia wodorowa
Głębokie oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń oraz sebum.
Pozwala nam głęboko oczyścić skórę z zanieczyszczeń oraz sebum dzięki zastosowaniu strumienia wody nasyconego wodorem. Skóra po zabiegu jest świeża, czysta i nawilżona. Dodatkowe właściwości najmniejszego pierwiastka jakim jest wodór wpływają również na spowalnianie procesu starzenia komórkowego oraz działanie na wolne rodniki tlenowe i antyoksydanty.
Wolne rodniki, to reaktywne formy tlenu z niesparowanym elektronem, które reagują z białkami, lipidami i kwasami nukleinowym. Niestabilna budowa wolnych rodników pozwala na łatwe łączenie się z innymi cząsteczkami. Cząsteczka taka dąży do uzyskania brakującego elektronu oraz uzyskania równowagi. HydraZone wykorzystuje tę właściwość wolnych rodników hydroksylowych, właściwości małej cząsteczki aktywnego wodoru oraz zachodzące proste reakcje pomiędzy nimi: wolne rodniki tlenowe zostają przekształcone w cząsteczki wody. Istotne jest, że proces starzenia się skóry jest niwelowany już na poziomie komórkowym.
Terapia wodorowa to delikatna a zarazem skuteczna metoda, którą możemy zaproponować każdej kobiecie / mężczyźnie.
Terapia wodorowa jest zabiegiem całorocznym i całkowicie bezpiecznym. Mogą z niej korzystać zarówno klienci ze skórami problematycznymi, osoby z delikatną i płytko unaczynioną skórą a także kobiety w ciąży.
Ultradźwięki
Składniki aktywne zawarte w dedykowanych kosmetykach dzięki ultradźwiękom mogą być efektywnie wtłaczane do skóry i nie działają tylko na zewnętrzne warstwy naskórka. W celu zwiększenia penetracji substancji aktywnych w HyzdraZone generowana jest fala ultradźwiękowa o częstotliwości 1MHz.
Działanie ultradźwięków opiera się na działaniu mechanicznym, termiczny, i chemicznym.
Działanie mechaniczne powoduje mikro masaż tkanek, termiczne działanie prowadzi do przekrwienia i rozpulchnienia a chemiczne powoduje zmiany strukturalne białek w komórkach skóry. Ułatwia to penetrację substancjom leczniczym. Po zabiegu sonoforezy otrzymujemy efekt głębokiego wtłaczania preparatów do skóry.
Elektroporacja
To zabieg, który polega na zastosowaniu mikroprądów, dzięki czemu w skórze wytwarzają się mikropory, przez które mogą swobodnie wnikać składniki aktywne kosmetyków. Indywidualnie dobrane do potrzeb skóry pacjenta preparaty, pomagają uzyskać satysfakcjonujące klienta rezultaty. Wykorzystując zjawisko mikroporacji wraz z odpowiednio skomponowanymi kosmetykami w nanotechnologii możliwie jest wykonanie zabiegów liftingujących, nawilżających, ujędrniających skórę, redukujących zmarszczki oraz poprawiających owal twarzy. Kosmetyki te działają nie tylko naskórkowo ale także na głębokości skóry właściwej.
Głowica do terapii zimnem
Może być wykorzystywana w dwojaki sposób. Po pierwsze stosowana jest w celu zniwelowania odczuwania bólu oraz zmniejszania obrzęku np. po zabiegach inwazyjnych. W zabiegu wykorzystano również wpływ niskiej temperatury na uaktywnienie pracy naczyń krwionośnych oraz opóźnienie procesów starzenia się skóry. Komórki zostają lepiej dotlenione i odżywione. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Idealna metoda stosowana za zakończenie zabiegu liftingującego i poprawiającego owal twarzy.

Zabiegi HydraZone szczególnie polecamy dla:
Przeciwwskazania:
Efekty bezinwazyjnej i kompleksowej pielęgnacji skóry urządzeniem HydraZone
Efekty zabiegu HydraZone
Już po pierwszym zabiegu można cieszyć się z nawilżonej, dotlenionej oraz odżywionej skóry. Terapia doskonała dla każdego rodzaju skóry, bardzo skuteczna w poprawie ogólnego wyglądu i zdrowia cery, a w szczególności:
Zdecydowana poprawa wyglądu skóry Dogłębne oczyszczanie porów

AQUASHINE BTX™ - PEPTYDOWA TERAPIA SKÓRY

Kompleksowe rozwiązania w terapii przeciwstarzeniowej skóry twarzy, szyi i dekoltu
Aquashine BTX to produkt nowej generacji, zapewniający kompleksowe rozwiązania w terapii przeciwstarzeniowej skóry twarzy, szyi i dekoltu.
Preparat Aquashine BTX™ to łagodna alternatywa dla botoksu. Działa bardziej subtelnie - delikatnie rozluźnia mięśnie mimiczne i wygładza zmarszczki - a dodatkowo stymuluje naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Idealne rozwiązanie dla osób, które maja problem ze zmarszczkami mimicznymi, ale nie chcą stosować toksyny botulinowej, lub takich, u których botox nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Zawarty w Aquashine BTX kwas hialuronowy głęboko nawilża skórę i wspomaga zdolność peptydów do penetracji, przedłużając ich działanie.
Terapia przeciwstarzeniowa skóry twarzy, szyi i dekoltu
Efekty:
Opis zabiegu
Wypełniacz Aquashine BTX™ jest wskazany do iniekcji w średnie do głębokich warstw skóry właściwej. Zalecana dawka to 2 ml (max. 4 ml), a minimalny odstęp między pierwszym i kolejnymi zabiegami wynosi 4 tygodnie. Decyzja o zabiegu podtrzymującym zależy od kondycji skóry. Preparat podawany jest do skóry za pomocą cieniutkich, sterylnych igieł, zapewniających maksymalną precyzję oraz zmniejszających ryzyko powstania zasinień. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości obszarów poddawanych terapii.
Wskazania:
AQUASHINE BTX - peptydowa terapia skóry
Obszary stosowania preparatu:
Stosowanie
Wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać widoczny rezultat. Jeśli konieczne są dodatkowe iniekcje Aquashine BTX™, minimalny odstęp pomiędzy pierwszym a kolejnym zabiegiem to 4 tygodnie.
Zalecenia pozabiegowe
W miejscu podania Aquashine BTX™ może wystąpić lekki obrzęk i zaróżowienie skóry (reakcja na peptydy biomimetyczne). Czasem może pojawić się lekka tkliwość skóry i zasinienie. Pacjent powinien ograniczyć wystawianie miejsca poddanego zabiegowi na nadmierne działanie promieni słonecznych, lamp UV oraz ekstremalnie wysokich lub niskich temperatur, co najmniej do momentu ustąpienia opuchlizny i zaczerwienienia.
Aquashine BTX™ nie może być stosowany:

ULTRAZONE - nieinwazyjny, intensywny lifting z HIFU

UltraZone to urządzenia wykorzystujące technologię HIFU – skupione ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które bezpośrednio dostarczą energię cieplną do skóry i tkanki podskórnej. Dzięki czemu może pobudzać i odnawiać kolagen skóry, a tym samym poprawiać strukturę i zmniejszać osłabienie skóry.
Technologia HIFU nazwana liftingiem bez skalpela wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, która zagęszcza skórę, wyraźnie ujędrnia, prowadząc do podniesienia owalu twarzy. Jednym słowem przeciwdziała wpływom czasu i grawitacji.
Odnawianie i odbudowa włókien kolagenu skóry

Jak działa UltraZone?
Regeneracja skóry
Skupione ultradźwięki przechodzą swobodnie przez powierzchnię skóry i precyzyjnie doprowadzają energię do wymaganych punktów na głębokości skóry, w której tkanka lokalnie nagrzewa się. Powstaje natychmiastowy efekt podnoszenia skóry, a tym samym szybkie zniknięcie zmarszczek. Jednocześnie lokalne ochłodzenie stymuluje proces regeneracji skóry w każdym z tych punktów.
Głębokość działania
Stymulujacja skóry i podskórnego układu mięśniowego
HIFU stymuluje górną skórę, dolną skórę i podskórny układ mięśniowy (SMAS), bez jej uszkodzenia. Dużym atutem tej technologii jest fakt, że fale ultradźwiękowe nie uszkadzają w żaden sposób zewnętrznych warstw skóry w momencie przenikania przez nią (stąd też brak okresu rekonwalescencji po zabiegu). Na skórze może pojawić się zaczerwienienie, które znika po koło 30 minutach po wykonaniu liftingu. Proces dokładnie ogrzewa tkanki na wymaganej głębokości, a tym samym powoduje natychmiastowe jej podnoszenie. Jeśli nadamy fali odpowiednią częstotliwość, spowoduje w tkance tarcie, a przez to efekt przegrzania lub wręcz kontrolowanego poparzenia. Pojawia się ono w zasadzie tylko na końcu stożka tworzonego przez falę. Szeroka na 5-10 cm głowica ukierunkowuje ten stożek tak, że może sięgać 1,5 mm, 3 mm lub 4,5 mm w głąb tkanki. Przez pierwsze 1-2 mm skóry fala przechodzi, na odpowiedniej głębokości kumuluje się i powoduje podgrzanie. Takie punktowe poparzenia o średnicy 0,5-1 mm i na zadanej głębokości, robi się w odstępach 1-2 mm od siebie. Stymulują one regenerację tkanek i skracanie się włókien kolagenu. Nieduży efekt może być widoczny już bezpośrednio po zabiegu, bo włókna kolagenowe ulegają skróceniu, ale na właściwy rezultat liftingu, w postaci trwałej zmiany kształtu twarzy i napięcia policzków, trzeba zaczekać od kilku miesięcy do pół roku.
Proces bezpieczny dla zdrowia
Wskazania:
Przeciwwskazania
Zabieg HIFU jest nieinwazyjny i bezpieczny dla większości osób. Dla osób często korzystających z zabiegów medycyny estetycznej ważne jest, że podczas zabiegu fale nie mogą przechodzić przez miejsca, w których użyty został kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy w bruzdach nie jest przeciwwskazaniem, ale albo trzeba te miejsca ominąć, albo kwas zniknie po zabiegu HIFU.
Inne przeciwwskazania do zabiegu HIFU to:
Procedura zabiegu
Na oczyszczoną skórę nakładany jest preparat żelowy. Podczas zabiegu odczuwamy ciepło. Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Na skórze może wystąpić jedynie łagodny rumień, niewielki obrzęk, utrzymujący się do kilku dni.
Efekty zabiegu
Regeneracja skóry rozpoczyna się w trakcie zabiegu, ale proces trwa długo. Pierwsza faza jest leczeniem i trwa kilka dni. W tym okresie skóra jest wrażliwa na dotyk. W ciągu najbliższych trzech miesięcy, w drugiej fazie, w której powstaje nowy kolagen, wyniki są już widoczne. Ostatnia faza trwa do jednego roku, efektem zabiegu jest więc ujędrniona, napięta, wyraźnie odmłodzona i uniesiona skóra. Spektakularne i trwałe efekty, widzimy szczególnie w przypadkach wyjątkowo niskiej elastyczności skóry.
Nie ma potrzeby powtarzania zabiegu (problem serii). Zabieg jest szybki (30-40 min – cała twarz). Brak konieczności wyłączenia się z normalnego trybu życia (zabieg bankietowy).
Co ważne, metodę HIFU można zastosować po zabiegach intensywnie złuszczających (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja), przy zmianach trądzikowych, przy trądziku różowatym, na skórze opalonej.
Nieinwazyjny lifting z HIFU
Zalety nieinwazyjnego liftingu z HIFU:

REVITAJAL DEEP3 - mezoterapia igłowa

Revitajal Deep

Co to jest REVITAJAL DEEP?
To produkt zawierający biologicznie zgodny wchłanialny nieusieciwany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego. Przeznaczony do bardzo głębokiej odbudowy podporowych warstw skóry właściwej całej twarzy i ciała.
Informacje techniczne REVITAJAL DEEP3:
Międzycząsteczkowe wiązania atomowe
RevitaJal Deep zawiera 2% roztwór hialuronianu sodu (20 mg/ml). W tym stężeniu powstają międzycząsteczkowe wiązania wodorowe, które mają własności lepkosprężystych. Produkowany przez fermentację powstałych bakterii Streptococcus. Następnie produkt jest czyszczony. W rezultacie otrzymujemy produkt o średniej masie cząsteczkowej 2 milionów daltonów, który praktycznie nie zawiera białka(mniej niż 0004%), co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych na prawie zerowe.
Wskazania:
Korekta zmarszczek
Przeciwwskazania:
Zalecenia przed i po zabiegu:
Częstość wykonywania zabiegów:
Efekty zastosowania REVITAJAL DEEP3:
Optymalnie nawilżony naskórek
Stymulacja wzrostu komórkowego

TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza
CO TO JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?
Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej z żyły, bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem.
ETAPY ZABIEGU PRP
Wirowanie krwi pobranej z żyły
Etap I - pobranie krwi. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły (krew nie musi być pobrana na czczo).
Etap II - otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego. Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
Pojemnik do otrzymania PRP
Etap III - podanie koncentratu bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza:

Jak działają czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym?
Kiedy stosować zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego?

EFEKTY ZABIEGU PRP
Pobudzenie skóry do autoregeneracji i wyraźne jej odmłodzenie
Czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
Bezpieczeństwo
Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań. Poprawnie przygotowane osocze bogatopłytkowe jest preparatem autologicznym i jako takie nie jest źródłem zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby, HIV czy jakichkolwiek innych zakażeń. Również nie ma ryzyka nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych.